Tajemnicze znaki na niebie, ludzie byli w szoku. Czego są zapowiedzią?

i

Autor: Pixaby/screen Twitter Tajemnicze znaki na niebie, ludzie byli w szoku. Czego są zapowiedzią?

Tajemnicze znaki pojawiły się na niebie. Ludzie byli w szoku. Co to za zjawisko? [WIDEO]

2021-09-14 12:36

Kilka dni temu w Meksyku odnotowano silne trzęsienie ziemi. Zdarzeniu towarzyszyły tajemnicze rozbłyski, które pojawił się na niebie. Te mieszkańców wprawiły w przerażanie. Rozbłyski zostały zarejestrowane na kilku filmikach. Czy to zapowiedź Apokalipsy? Skąd wzięły się rozbłyski?

Trzęsienie ziemi w Meksyku

Do silnego trzęsienia ziemi w Meksyku doszło w środę, 8 września tuż przed 4 rano czasu lokalnego. Magnituda wstrząsu osiągnęła 7,1. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości ok. 10 km, a środek ok. 17 km na północny-wschód od Acapulco. Siłę trzęsienia było jednak czuć w oddalonej o 300 km stolicy kraju. Ziemia trzęsła się przez prawie minutę. Chwiały się budynki, a ludzie w panice wybiegali na ulice. Trzęsienie spowodowało osunięcie ziemi i zablokowanie dróg. W mieście wystąpiły przerwy w dostawie prądu.

Raport z Anteny 14.09

Tajemnicze znaki na niebie podczas trzęsienia ziemi w Meksyku. Czym są?

Czujni obserwatorzy zwrócili uwagę na coś jeszcze. Podczas trzęsienia ziemi na niebie pojawiły się tajemnicze rozbłyski w kolorach białym, zielonym czy niebieskim. Wielu mieszkańców Meksyku nagrało to zjawisko i umieściło filmiki w sieci. Czym były te rozbłyski?

Naukowcom nie udało się dokładnie ustalić, co było przyczyną rozbłysków. Niektórzy uważają, że spowodowały je wybuchy transformatorów elektrycznych podczas trzęsienia ziemi. Jak podał portal TVN Meteo, na niebie w Meksyku mogło też być widać światła trzęsienia ziemi (earthquake lights, czyli EQL). To nietypowe zjawisko, które obserwuje się w rejonach występowania stresu tektonicznego, aktywności sejsmicznej lub wulkanicznej w ich pobliżu. Powstają przez tarcie między poruszającymi się skałami w trakcie wstrząsów.

Podobne zjawisko można było zaobserwować na niebie w 2017 roku. Wtedy Meksyk nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, w którego wyniku zginęło ok. 370 osób. Jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 115 km o stolicy kraju.

Źródło: Tajemnicze znaki pojawiły się na niebie. Ludzie byli w szoku. Co to za zjawisko? [WIDEO]