Tak wygląda białe miasteczko 2.0

i

Autor: mskolimowski Tak wygląda "białe miasteczko 2.0"

Medycy zaostrzają protest: Znów bez porozumienia z Ministerstwem Zdrowia

2021-09-30 18:43

Medycy zaostrzają protest. To po fiasku dzisiejszych rozmów z Ministerstwem Zdrowia. Czy medycy odejdą od łóżek pacjentów? Czy dojdzie do porozumienia między protestującymi a resortem zdrowia?

Medycy zaostrzają protest. To po fiasku czwartkowych, kolejnych już rozmów z Ministerstwem Zdrowia. Organizatorzy białego miasteczka apelują do lekarzy by pracowali 160 godzin w miesiącu, a także w razie kłopotów ze zdrowiem - brali dzień wolny.

Medycy zaostrzają protest

- Zachęcamy pracowników ochrony zdrowia o zadbanie o swoje zdrowie. Pamiętajcie państwo, że pracujemy po 300 godzin w miesiącu, więc zachęcamy do tego, żeby pracować 160 godzin w miesiącu, czyli tyle, co przeciętny obywatel Polski. Nie zachęcamy do niczego, co byłoby wykraczaniem poza jakieś sfery nadużyć - mówi szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj także: Tworzy się czerwone miasteczko. Protestują pracownicy sądownictwa [ZDJĘCIA]

Medycy wciąż mają nadzieję na porozumienie. - Mimo braku postępu rozmów głęboko wierzymy w możliwość osiągnięcia porozumienia w imię naprawy polskiej ochrony zdrowia. Liczymy, że na najbliższym spotkaniu w końcu zostaną zaproponowane konkretne propozycje - mówi Anna Bazydło z Porozumienia Rezydentów.

Czytaj także: Koniec rozmów z resortem zdrowia. "Wracamy do białego miasteczka"

Co się dzieje w białym miasteczku?

Jutro Białe Miasteczko wraca do dawnej formuły. Znów będą wykłady i badania. - W piątek zaczynamy od badań laboratoryjnych, które będą możliwe do zrobienia za darmo dla pacjentów - mówi rzecznik białego miasteczka Gilbert Kolbe.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia ma osiem postulatów. Obejmują one m.in. podwyżki, wzrost wyceny świadczeń a także zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej. Tymczasem w tej samej okolicy, przed Minisyerstwem Sprawiedliwości trwa kolejny protest i czerwone miasteczko rozbijają pracownicy sądów i prokuratur.

QUIZ. Najdziwniejsze zawody świata. Nawet 3/10 punktów nie będzie powodem do wstydu

Pytanie 1 z 10
Na start klasyka "Super Expressu": jaką częścią ciała zajmuje się rumpolog?
Raport z anteny 30.09
Źródło: Medycy zaostrzają protest: Znów bez porozumienia z Ministerstwem Zdrowia