Polska - Anglia 2021: KIEDY, GODZINA, SKŁADY, STATYSTYKI, MEMY, WEMBLEY

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EAST NEWS Polska - Anglia 2021: KIEDY, GODZINA, SKŁADY, STATYSTYKI, MEMY, WEMBLEY

Mecz Anglia - Polska: Dlaczego Polacy przed meczem muszą uklęknąć? Czy to zrobią?

2021-03-31 8:36

Mecz Anglia - Polska 31.03.2021: Dlaczego Polacy przed meczem muszą uklęknąć? Czy to zrobią? W środę Reprezentacja Polski zagra mecz eliminacji Mistrzostw Świata z Anglią. Na Wyspach Brytyjskich panuje zwyczaj, iż przed każdym meczem zawodnicy klękają na kilkanaście sekund na znak solidarności z ogólnoświatową akcją Black Lives Matter. We wtorek, Czesi podczas meczu z Walią zdecydowali się nie klęczeć. Przeciwny klękaniu jest także prezes PZPZ Zbigniew Boniek. Co więc w tej sytuacji zrobią Polacy?

Mecz Anglia - Polska 31.03.2021: Dlaczego Polacy przed meczem muszą uklęknąć? Czy to zrobią? W środę rozegrany zostanie mecz eliminacji do Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się w Katarze. Polska na Wembley w Londynie zagra z Anglią. Od roku, na Wyspach Brytyjskich panuje zwyczaj klękania na kilkanaście sekund, tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Dlaczego? Wszystko na znak solidarności z ogólnoświatową akcją Black Lives Matter. To ruch, walczący z przemocą wobec osób czarnoskórych. Gest ten przeniósł się na piłkarskie boiska i zakorzenił szczególnie w Wielkiej Brytanii. Nie ma meczu w którym zawodnicy by przed pierwszym gwizdkiem nie klękali. Czy Polacy uklękną przed meczem z Anglią? - Jestem absolutnie przeciwko takim akcjom - powiedział dla Sport.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek.

DLACZEGO PRZED MECZEM ANGLIA POLSKA POLACY MAJĄ UKLĘKNĄĆ?

Wszystko aby wesprzeć akcję Black Lives Matter. Na taki gest w ostatnich dniach zdecydowano się chociażby podczas meczów Irlandii z Luksemburgiem, Belgii z Walią czy Anglii z San Marino. Na Wyspach Brytyjskich w ten sposób zaczyna się każdy mecz. Chociaż przed dwoma tygodniami rozpoczęła się dyskusja, którą zapoczątkował napastnik Crystal Palace, Wilfried Zaha. Czarnoskóry napastnik był pierwszym piłkarzem w Anglii, który 13 marca podczas meczu nie uklęknął. - Mam wrażenie, że klękanie jest poniżające. Kiedy dorastałem, rodzice mówili mi, że powinienem być dumny z tego, że jestem czarny, choćby nie wiem co. Powinniśmy stać wyprostowani. Ten gest staje się po prostu czymś, co robimy. To nie wystarczy. Ja już nie będę klękał, nie założę koszulki z napisem Black Lives Matter. Staramy się przekonywać, że jesteśmy równi, ale takie rzeczy nie działają - powiedział Zaha podczas szczytu Financial Times Business of Football.

Wszyscy piłkarze poza Zahą, na Wyspach póki co klękają. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na problem rasizmu. We wtorek, odbył się jednak mecz Walii z Czechami. Przed pierwszym gwizdkiem Walijczycy uklękli na murawę, Czesi jednak tego nie zrobili. Pokazali jednak w tym momencie na napis na koszulce "Respect".

To w tej sytuacji Lewandowski doznał KONTUZJI!

Klękanie przed meczami Premier League rozpoczęło się tuż po wznowieniu piłkarskich rozgrywek po pandemii koronawirusa w zeszłym roku. Od tego czasu przed każdym meczem na Wyspach się klęka. Czy Polacy dziś uklękną? Czy może pójdą w ślady Czechów i w inny sposób wyrażą szacunek? Przekonamy się przed pierwszym gwizdkiem. Mecz Anglia - Polska o godz. 20.45 na Wembley w Londynie.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...

CZY PRZED MECZEM Z ANGLIĄ POLACY UKLĘKNĄ?

W Polsce trwa dyskusja czy Reprezentacja Polski w środę przed meczem z Anglią uklękną? Głos w tej sprawie zabrał sam Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wypowiedział się, iż jest przeciwny takim akcjom, iż to czysty populizm, i że wielu piłkarzy, gdyby ich spytać nie ma nawet pojęcia w jakim celu klęka przed meczem. Jak zaznaczył w rozmowie z portalem Sport.pl, prezes PZPN, temat o tym czy uklęknąć przed meczem w ramach akcji przeciwko rasizmowi nie jest tematem numer 1 na zgrupowaniu reprezentacji. Nasi piłkarze skupiają się na meczu z Anglią. Przypominamy, iż na Anglię wyjdziemy bez naszego najlepszego piłkarza, Roberta Lewandowskiego.

Źródło: Anglia - Polska 31.03.2021: Polacy przed meczem MUSZĄ UKLĘKNĄĆ? Dlaczego? Czy to zrobią?