Samorząd Mazowsza sfinansuje inwestycje w Warszawie

i

Autor: pixabay Samorząd Mazowsza sfinansuje inwestycje w Warszawie

Mazowsze dorzuca pieniądze na inwestycje w Warszawie! "Musimy się wspierać"

2021-10-05 15:45

Wcześniej szpitale, teraz dzielnice - samorząd Mazowsza po raz kolejny dorzuca pieniądze na inwestycje w Warszawie. Tym razem na drogi w Wesołej, których nie ma, ​park na Ochocie, w którym brak jest ławeczek i dom dziennego wsparcia seniorów, który ma powstać na Bemowie. Dofinansowanie dostaną w sumie 4 dzielnice.

Wyjątkowy spacer po restauracji Roberta Lewandowskiego

Mazowsze zasili pieniędzmi warszawskie dzielnice

Przebudowa dróg w Wesołej i modernizacja Parku im. Marii Skłodowskiej-Curie - to część inwestycji w Warszawie, które ma sfinansować samorząd Mazowsza. Dofinansowanie otrzymają dzielnice Bemowo, Ochota, Ursus i Wesoła, które najbardziej potrzebują nowych inwestycji. - Otrzymaliśmy blisko 4 mln. Zostaną one wykorzystane na poprawę jakości dróg w dzielnicy. Bo należymy do trzech dzielnic, gdzie procent nieutwardzonych dróg należy na najwyższych. Bez tych środków nie bylibyśmy w stanie tego sami zrobić - mówi burmistrz dzielnicy Wesoła Mariusz Mahor.

Prawie 4 miliony złotych samorząd Mazowsza przeznaczy na modernizację parku Marii Składowskiej-Curie na warszawskiej Ochocie. - To najbardziej zaniedbany park na Ochocie. Planowaliśmy tę inwestycje od lat. Już wcześniej przeprowadziliśmy konsultacje społeczne. To bardzo ważna dla nas inwestycja - mówi Grzegorz Wysocki, zastępca burmistrza dzielnicy Ochota.

Teren parku zostanie podzielony na strefy: strefę cichą, która będzie miejscem odpoczynku dla ludzi starszych i chorych oraz głośną, która zostanie podzielona na strefę sportu i strefę dla dzieci. W parku pojawią się dwie tężnie lub fontanna. Staną tam również ławki, krzesła, leżaki parkowe oraz pergole.

Czytaj także: Śmiertelność w Warszawie wzrośnie o 225% - PAN podaje przerażające wyliczenia!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: Mazowsze dorzuca pieniądze na inwestycje w Warszawie! "Musimy się wspierać"