Matura

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki?

2021-05-04 11:34

Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki? Matury z języka polskiego w całej Polsce rozpoczęły się punktualnie o 9:00. Co jednak ciekawe w jednym z regionów Polski już od godziny 7.00 bardzo popularnie googlował się jeden temat - motyw ambicji. Zapytanie o kluczowe tematy, które mogły wystąpić na maturze 2021 w województwie Podlaskim pojawiło się od rana. Czy doszło do przecieków?

Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki? Wyszukiwanie motywu ambicji w literaturze zaczęło być o poranku, 4 maja bardzo popularnym hasłem na Podlasiu. Przypomnijmy, iż przed rokiem także doszło do podobnej sytuacji. Wówczas, 8 czerwca 2020 ok. godz. 6.30 w woj. podlaskim zanotowano wzrost wyszukiwań w Google frazy "wesele elementy fantastyczne"

Fraza "Lalka ambicja" od godz. 7:17 rano zaczęła szybko zyskiwać na popularności. Internauci wpisywali także takie zapytania jak "motyw ambicji", "Wokulski" czy "ambicja w lekturach". Co ciekawe, wspomniane frazy które były wyszukiwane w Google dotyczyły tylko województwa Podlaskiego. Podobne wyszukiwania, jednak już dwie godziny później zaczęły pojawiać w województwie Mazowieckim.

"Lalka ambicja" na maturze?

Informacja o temacie rozprawki zaczęła się pojawiać w mediach społecznościowych zaledwie kilkanaście minut po godzinie 9, czyli gdy maturzyści zaczęli pisać maturę 2021.Wielu maturzystów także na szybko w internecie szukało streszczenia Lalki.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

CKE zabrała głos

Do sprawy tematów z Lalką odniosła się także CKE. - Mamy nadzieję, że większość maturzystów znalazła wśród dzisiejszych tematów wypracowań z j. polskiego jeden dla siebie. Wiemy, że przynajmniej jedno powszechnie wyrażane marzenie udało nam się spełnić - ogłosiła CKE. Nawiązano w ten sposób do pojawiającego się w mediach społecznościowych tematu dotyczącego "Lalki". 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Matura 2021: "Lalka ambicja" w googlach na Podlasiu - czy były przecieki?