Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym w Stolicy?

2021-04-06 13:11

W Warszawie utworzone zostaną miejskie punkty szczepień masowych przeciw COVID-19. Według władz stolicy, tygodniowo będzie się udawało szczepić 80 tysięcy osób. Czy aby znaleźć się w tym gronie, trzeba być zameldowanym w Warszawie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym w Stolicy? Takie pytanie zadaje sobie teraz wiele osób żyjących w Warszawie. O otwarciu masowych punktów szczepień na swoim Facebooku poinformował Rafał Trzaskowski. We wpisie Prezydenta miasta możemy przeczytać: Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo. Mamy gotowe lokalizacje, mamy dla nich wyposażenie, każdy z punktów będzie wygodnie skomunikowany, pracujemy nad rekrutacją personelu. Robimy wszystko, co w naszej mocy. Z ogłoszenia Trzaskowskiego możemy się też dowiedzieć, że główny punkt zlokalizowany będzie na stadionie Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3. Całe przedsięwzięcie znacznie przyspieszy ogólnopolską akcje szczepień przeciw COVID-19. Czy jednak z masowych punktów szczepień będą mogły skorzystać osoby niezameldowane w stolicy? Odpowiedź na to pytanie warto znać już teraz.

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!

Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy meldunek jest konieczny?

Masowe punkty szczepień w Warszawie to ogromne przedsięwzięcie. W ramach akcji #WarszawaSzczepi miasto uruchamia 13 punktów. Znajdą się one na Białołęce, Targówku, Woli, Żoliborzu, Ursynowie, Wilanowie, Pradze-Północ, Mokotowie oraz na Wawrze i w Śródmieściu. Czy będą mogły się tam szczepić tylko osoby zameldowane w Warszawie?

Odpowiedź również znajdujemy we wpisie Prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Szczepienie w jednym z warszawskich punktów masowych szczepień nie będzie uzależnione od posiadania meldunku. W poście Prezydenta Warszawy czytamy:

Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko Covid-19?
Źródło: Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym w Stolicy?