Marsz niepodległości

i

Autor: pixabay.com Marsz niepodległości

Marsz niepodległości 2021 -TRASA. Którędy przejdą uczestnicy?

2021-10-26 15:36

Marsz Niepodległości 2021 będzie już dziesiątą edycją wydarzenia. W Warszawie znów pojawią się tysiące osób związanych ze środowiskami narodowymi w Polsce. Którędy przebiega trasa marszu? Sprawdźcie to w naszym artykule.

AKTUALIZACJA 9.11.2021 - marsz jako uroczystość państwowa

9.11 zadecydowano, że marsz, mimo wcześniejszych decyzji sądu, odbędzie się jako oficjalne wydarzenie państwowe. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Marsz Niepodległości w Warszawie to wydarzenie, które organizowane jest przez środowiska narodowe od 2011 roku. Za każdym razem pojawiają się na nim tłumy ludzi. Warszawskie Marsze Niepodległości kojarzą się jednak mieszkańcom i mieszkankom nie z manifestacją patriotyzmu, lecz z zamieszkami, dewastacjami, wulgaryzmami, setkami policjantów na ulicach i rozświetlonym na czerwono dymem z niezliczonych rac. Do szczególnie smutnego wydarzenia doszło podczas Marszu w 2020 roku, kiedy to zapalona raca wrzucona do jednego z mieszkań, wywołała groźny pożar. Rzecz jasna Marsz Niepodległości to także występujące w okolicach trasy ogromne utrudnienia w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Warto zatem poznać trasę marszu, by uniknąć stania w wielkich korkach.

Trasa Marszu Niepodległości 2021

Marsz organizowany jest za każdym razem na trasie prowadzącej od Ronda Dmowskiego, przez Most Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowego. Tak samo będzie w 2021. i zapewne w następnych latach. Wojewoda mazowiecki udzielił organizatorom pierwszeństwa w zgłaszaniu wydarzenia na kolejne 4 lata. Poniżej zamieszczamy trasę marszu zaznaczoną na mapie.

Poradnik Zdrowie: współuzależnienie

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Marsz niepodległości 2021 -TRASA. Którędy przejdą uczestnicy? [AKTUALIZACJA]