BNT

i

Autor: Fot. screen YouTube BNT / https://www.youtube.com/watch?v=n_PsFjirmpU BNT

Marcin Banot: wspinaczka na wieżowiec w Warszawie - wideo mrozi krew w żyłach [VIDEO]

2021-06-08 11:31

O tym wyczynie było głośno w ostatnich dniach maja. Marcin Banot, słynny polski wspinacz builderingowy, wszedł bez zabezpieczeń na wieżowiec w Warszawie. Teraz w sieci pojawiły się nagrania pokazujące zarówno wejście, jak i dość nieprzyjemny dla Banota finał całego przedsięwzięcia. Oba filmy znajdziecie w naszym artykule.

Marcin Banot to znany na całym Świecie polski wspinacz builderingowy. Ten ryzykowny sport polega na wchodzeniu bez żadnych zabezpieczeń po elewacjach budynków i konstrukcjach architektonicznych. Większość tego typu wejść jest nielegalna, przez co Banot dokonuje ich wyłącznie na własną odpowiedzialność. Podkreśla to zresztą w każdym materiale wideo. Polak ma na swoim koncie wspinaczkę na takie konstrukcie, jak między innymi Wieża Montparnasse w Paryzu, angielski most Humber Bridge, czy Hotel Arts Barcelona. Marcin Banot zaliczył podobne wejścia w Polsce. Zdobył Diabelski młyn w Chorzowie, Hotel Silesia w katowicach, Most Piłsudskiego w Toruniu, krakowskiego "Szkielerora", Iglicę we Wrocławiu i Hotel Marriott w Warszawie. Ostatni budynek również zdobył w stolicy. Wspinacz wszedł na dach budynku telewizji Polsat przy ul Ostrobramskiej. Do sieci trafiło niedawno wideo pokazujące ten wyczyn.

Policyjny dron w akcji w pow. strzyżowskim

BNT na budynku Polsatu

Marcin Banot znany jest w sieci jako BNT. Niedawno na swoim YouTube zamieścił nagranie z wejścia na budynek Polsatu w Warszawie. Trzeba przyznać, że wideo naprawdę mrozi krew w żyłach! Banot wspina się bowiem po zupełnie pionowych ścianach. Zobaczcie sami:

Marcin Banot zatrzymany przez policję

Po zdobyciu dachu budynku Polsatu BNT nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie sukcesu. Na dole czekali już policjanci, którzy zarekwirowali część sprzętu i nagrań. Nie powinno to nikogo dziwić. Wejście było nielegalne. Marcin Banot sam stanowczo odradza naśladowanie jego poczynań. My również podkreślamy, że tego typu wyczyny są skrajnie niebezpieczne i pod żadnym pozorem nie powinno się ich próbować na własną rękę.

Źródło: Marcin Banot: wspinaczka na wieżowiec w Warszawie - wideo mrozi krew w żyłach [VIDEO]