Bulway Wiślane w 2017 roku

i

Autor: Adrian Grycuk

Majówka last minute na bulwarach? Bezpiecznie, ale bez napojów procentowych

2021-04-29 21:12

Jeśli nie wyjeżdżacie na weekend majowy i chcecie spontanicznie wybrać się na Bulwary Wiślane - pamiętajcie o zeszłorocznym zakazie. W marcu 2020 roku radni miasta przyjęli uchwałę, według której nie można ani na bulwarach, ani na plaży Poniatówka pić napojów alkoholowych. Po przedłużeniu w czerwcu 2020 roku zakaz ten obowiązuje do dziś.

Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami

Obostrzenia luzują, zakaz zostaje

Lada moment będziemy mogli usiąść w ogródku restauracji, a na zewnątrz nie będzie nam potrzebna maseczka. Jednak na bulwarach w Warszawie napojów alkoholowych nadal się nie napijemy.

- W ramach wprowadzonych na terenie całego kraju obostrzeń, a także wprowadzenia stanu pandemii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, władze Warszawy były zobowiązane do tego, by podjąć równoległe działania służące do tego, by kontaktów między obywatelami było jak najmniej, a tym samym, aby transmisja koronawirusa była jak najmniejsza - mówi wiceprzewodniczący rady Sławomir Potapowicz. - Uchwała rady miasta zakłada, że obostrzenia zostaną zdjęte wówczas, gdy zdjęty zostanie stan pandemii ogłoszony na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Czekamy na decyzję rządową. Wówczas ten zakaz, zgodnie z naszą uchwałą, przestanie obowiązywać.

Niewykluczone jednak, że w niektórych miejscach zakaz spożywania napojów procentowych będzie obowiązywał już na stałe. Domagają się tego między innymi okoliczni przedsiębiorcy. - Mówią, że ten zakaz wpływa pozytywnie na otoczenie przy Wiśle na Bulwarach Warszawskich. Będziemy rozważać, czy w niektórych miejscach i przypadkach zakaz spożywania alkoholu był ograniczony do określonych terenów, np. ogródków gastronomicznych - mówi Potapowicz. - Mówimy tylko o terenie od Mostu Poniatowskiego w dół Wisły.

Podobne głosy płyną ze strony okolicznych mieszkańców, którzy uskarżają się na zanieczyszczone klatki schodowe i hałas oraz awantury ze strony osób w stanie upojenia.

Policja w terenie skontroluje majówkowiczów

Przestrzegania zakazu pilnuje straż miejska i policja. Mundurowi sprawdzają też czy zachowujemy dystans i mamy maseczki, a dzięki mobilnym komisariatom mogą bez przerwy patrolować popularne majówkowe miejscówki.- Mobilne posterunki to oznakowane radiowozy typu BUS. W posiadaniu stołecznej policji są dwa takie wozy - mówi Irmina Sulich z komendy stołecznej policji. - Policjanci będą reagować na popełniane wykroczenia i przestępstwa.

W weekendy jeden z mobilnych posterunków dyżuruje na plaży Poniatówka.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Majówka last minute na bulwarach? Bezpiecznie, ale bez napojów procentowych