Ma pokazać piękno Pragi! Czy Trakt Książęcy powstanie?

i

Autor: Urząd Dzielnicy Praga-Północ

Ma pokazać piękno Pragi! Czy Trakt Książęcy powstanie?

2021-03-12 14:15

Ma pokazać piękno Pragi.. Chodzi o Trakt Książęcy, czyli projekt praskich radnych, który zakłada kompleksową modernizację ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej. W dalszej części tekstu przeczytasz więcej o tym projekcie.

Szachoboks. Najdziwniejszy sport na świecie | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #18

Czy Trakt Książęcy powstanie?

Odnowione kamienice, ogródki restauracyjne, handel i wiele więcej. To wszystko ma się znaleźć na Trakcie Książęcym. Projekt praskich radnych zakłada modernizację ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej. Po otwarciu kładki pieszo-rowerowej łączącej obie strony Wisły, ciąg ulic miałby być przedłużeniem Traktu Królewskiego. "Chodzi o pokazanie piękna Pragi":

- Stare praskie kamienice zyskają nowy, artystyczny wymiar oraz kulturalne funkcje. Przebudowane zostaną ciągi pieszo-jezdne, powstanie oświetlenie, nowy wygląd zyskają także okoliczne podwórka oraz pojawi się więcej zieleni - mówi Karolina Jakobsche z Urzędu Dzielnicy Praga-Północ

Czytaj także: Park Praski przejdzie prawdziwą metamorfozę! Zobacz, co się zmieni!

Sonda
Czy kiedykolwiek dzwoniłeś pod numer alarmowy?

Rewitalizacja Pragi - praski Trakt Książęcy

Jak na razie dzielnica szuka partnera naukowego, który pomoże w stworzeniu koncepcji projektu.Jednak jak przyznał Krzysztof Michalski ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi - nie może się skończyć tylko na odmalowaniu budynków:

- Myślę, że projekt to trochę nawiązanie do pierwszej rewitalizacji Pragi na początku XXI wieku, gdy kilka kamienic na Ząbkowskiej rzeczywiście dostało nowe tynki, natomiast nadal mieszkańcy nie mają centralnego ogrzewania - mówi Krzysztof Michalski ze Stowarzyszenia Porozumienie dla Pragi

Z kolei Dzielnica odpowiada, że każdy budynek przejdzie kompleksową modernizację stropu, instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania.

Projekt zakłada modernizację 26 budynków, a realizacja pomysłu miałaby wynieść około 140 milionów złotych.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski na kwarantannie. Jego żona ma COVID-19

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18
Źródło: Ma pokazać piękno Pragi! Czy Trakt Książęcy powstanie?