Lotnisko Chopina

i

Autor: Ewa Ziętala / Can Pac Swire flickr LOTNISKO CHOPINA Tłumy w kolejce do testu na koronawirusa

Lotnisko Chopina - czekanie na testy W TŁUMIE I ŚCISKU! Pasażerowie: "To skandal"

2021-12-17 11:44

Osoby wracające do Warszawy spoza krajów strefy Schengen - zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa - kierowane są na kwarantannę, z której zwalnia jedynie negatywny wynik testu na koronawirusa. Na lotnisku Chopina ludzie przez wiele godzin w ścisku i tłumie czekali w kolejce do testu.

Lotnisko Chopina, jak inne porty lotnicze, przeprowadza testy na obecność koronawirusa dla wszystkich przylatujących spoza strefy Schengen. Tylko negatywny wynik zwalnia z obowiązkowej kwarantanny. Takie są obecne wymogi sanitarne wprowadzone w ramach walki z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-CoV-2. Niestety w praktyce egzekwowanie nowych przepisów to dla pasażerów i pasażerek prawdziwy koszmar! W kolejce do punktu testowego na lotnisku Chopina przez wiele godzin w tłumie i ścisku czekały setki osób. To skandal - mówią ludzie zgromadzeni na terenie portu. O sytuacji na Okęciu udało nam się porozmawiać z jedną z pasażerek.

Matka z niepełnosprawnym synem mieszka w ruinie. Na święta proszą tylko o garnki, tarko i czajnik elektryczny

Pasażerka: "Wszystko zorganizowane jest fatalnie"

W kolejce znalazła się pani Ewa Ziętala, która wraz z rodziną wróciła z Egiptu. Wszystko zorganizowane jest fatalnie - stwierdza pasażerka i podaje szczegóły: My wylądowaliśmy o godzinie 18:15, zostaliśmy zarejestrowani na test około godziny 21:30. To są ponad 3 godziny czekania! Przylecieliśmy drugim samolotem, za nami było ich jeszcze kilka. Wyszliśmy z lotniska około godziny 23:00.

Pani Ziętala dodaje, że wszystkim puszczały nerwy. Ludzie w kolejce nie mieli gdzie usiąść, a obsługa nie zapewniła dostępu do wody pitnej: Dochodziło do rękoczynów przy dystrybutorach z wodą! Na wodę czekaliśmy prawie 2 godziny żeby ktoś ją doniósł. Myślę, że powinien wyjść ktoś z obsługi lotniska i wytłumaczyć nam, co się dzieje, próbować uspokoić tych ludzi. My byliśmy w miarę spokojni, ale, naprawdę, ludzie byli na granicy wytrzymałości.

Będą testy poza lotniskiem?

Przedstawiciel portu lotniczego twierdzi, że nie ma możliwości uruchomienia większej liczby stanowisk do testowania. Z kolei rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że wkrótce będzie można wykonać test do trzech godzin po przylocie. Dałoby to ludziom możliwość wykonania testu poza lotniskiem, w punktach zorganizowanych na zewnątrz.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lotnisko Chopina - czekanie na testy W TŁUMIE I ŚCISKU! Pasażerowie: "To skandal"