Twardy lockdown w Polsce. Do kiedy lockdown?

i

Autor: Pixaby Twardy lockdown w Polsce. Do kiedy lockdown?

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY: Obostrzenia przedłużone do 23.04? Co nas czeka od 10.04?

2021-04-06 10:58

Obostrzenia przedłużone do 23.04? Co nas czeka po 10.04? Lockdown będzie dłuższy? Trwające obecnie obostrzenia, które obowiązują od końca marca potrwają obecnie do 9.04. Co dalej? Czy trwający obecnie lockdown zostanie przedłużony na kolejne dwa tygodnie? Jakie czekają nas scenariusze? Przeczytaj o tym więcej na naszej stronie internetowej!

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY: Obostrzenia przedłużone do 23.04? Co nas czeka od 10.04? Obecne obostrzenia obowiązują od końca marca. Wiele wskazuje na to, iż zostaną one przedłużone o kolejne dwa tygodnie. Chociaż ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ma ją ogłosić w tym tygodniu na konferencji prasowej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Co nas jednak czeka od 10.04? Właśnie do 9.04 trwać mają obecne obostrzenia. Czy lockdown zostanie przedłużony? Co nas może czekać od 10.04? Jakie są najbardziej prawdopodobne scenariusze? Czy lockdown potrwa do 23.04?

LOCKDOWN PRZEDŁUŻONY DO 23.04?

To chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz. Wiele wskazuje na to, iż obecne obostrzenia mogą zostać przedłużone o kolejne dwa tygodnie. To najbardziej prawdopodobny scenariusz, który może zostać ogłoszony już w tym tygodniu. Poziom zachorowań z uwagi świąt Wielkanocnych spadł, jednak wszystko to spowodowane małą ilością wykonywanych w tych dniach testów. Jednak tuż przed świętami Wielkanocnymi notowaliśmy rekordy zachorowań. Czy po świętach będzie jeszcze gorzej? Tego dowiemy się w kolejnych dniach. Czy w związku z tym lockdown będzie przedłużony?

Najważniejsze obowiązujące obostrzenia:

  • Do 9 kwietnia zakaz działalności obejmuje salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne
  • Działalność obiektów sportowych ograniczona tylko dla sportu zawodowego
  • Zawieszona działalność: galerii handlowych, hoteli, teatrów, muzeów, galerii sztuki, basenów, klubów fitness i siłowni
  • W całym kraju obowiązuje także zakaz działalności stacjonarnej restauracji
  • Zawieszona działalność uczelni, szkół, przedszkoli. Do przedszkoli i żłobków mogą uczęszczać tylko dzieci których rodzice pracują w służbie zdrowia lub w służbach mundurowych.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.
Pensja Prezesa w Radiu ESKA - zgłoś się i wygraj grubą wypłatę!

LOCKDOWN DO 23.04 - CZY POTRWA DŁUŻEJ

Z uwagi na rosnącą fale zachorowań i brak miejsca w coraz większej ilości szpitali, wydaje się być niemal pewne, iż lockdown zostanie przedłużony o kolejne dwa tygodnie. Nie wiemy jeszcze jak święta Wielkanocne wpłynął na poziom zachorowań, ponieważ wielu Polaków na Wielkanoc wyjechała do swoich rodzin. Pogoda która była w ubiegłym tygodniu także spowodowała, iż wiele osób przebywało nad rzekami czy w parkach. Czy przez to będzie większa fala zachorowań? Czy Lockdown zostanie przedłużony? Taką decyzję ogłosi niebawem Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Całkowity Lockdown, wielce prawdopodobne jest jednak, iż zostanie przedłużony w takiej formie w jakiej jest obecnie, i potrwa on kolejne dwa tygodnie, czyli do 23.04.

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Źródło: Lockdown PRZEDŁUŻONY - obostrzenia w Polsce do 23.04? Co nas czeka od 10.04?