NOWY TERMIN niedzieli handlowej. Centra handlowe zaapelowały do rządu

i

Autor: pexels.com NOWY TERMIN niedzieli handlowej. Centra handlowe zaapelowały do rządu

Lockdown marzec 2021: Galerie handlowe w CAŁEJ POLSCE ZAMKNIĘTE! Które sklepy otwarte?

2021-03-17 15:15

Trzecia fala pandemii koronawirusa stała się faktem! Ogólnopolski lockdown w marcu 2021 ogłosił premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia, Adamem Niedzielskim. Zamknięte będą między innymi galerie handlowe w całym kraju. Które sklepy pozostaną jednak otwarte? Sprawdźcie szczegóły na naszej stronie internetowej.

Trzecia fala pandemii koronawirusa zapowiadana jest już od dłuższego czasu. W końcu stała się ona faktem. Widać ogromny wzrost zakażeń koronawirusem. Tylko dane z minionej doby mówią o ponad 25 tysiącach zakażeń w całym kraju. Do tej pory Ministerstwo Zdrowia wprowadzało ograniczenia lokalne, w województwach, w których było najwięcej przypadków COVID-19. Sytuacja zrobiła się jednak na tyle poważna, że rządzący postanowili wprowadzić lockdown w całym kraju. Poinformował o tym na środowej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski. O szczegółach pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. 

>> LOCKDOWN w całej Polsce?! Minister zdrowia podjął decyzję. Od kiedy lockdown? Co to oznacza?

Raport z Anteny 17.03

Galerie handlowe w CAŁEJ POLSCE ZAMKNIĘTE! Od kiedy? Które sklepy będą otwarte?

Ograniczenie handlu zacznie obowiązywać już w sobotę. Rząd działa więc bardzo szybko. W galeriach handlowych nie zostaną jednak zamknięte wszystkie sklepy.

Galerie handlowe de facto nie zostaną całkowicie zamknięte. Znacząco jednak ograniczona zostanie ich działalność. W centrach handlowych nadal będą mogły działać sklepy spożywcze, apteki i drogerie, a także salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. Oznacza to więc, że zrobicie zakupy np. w Empiku, Rossmanie czy Leroy Merlin. Nadal będą również czynne punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie, salony optyczne, banki czy pralnie. NAJNOWSZE OGRANICZENIA BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY DO 9 KWIETNIA. 

Czekamy na oficjalne rozporządzenie w tej sprawie.

QUIZ. To owoc czy warzywo? Dziecinnie proste pytania! Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 14
Kabaczek to:
Źródło: Lockdown marzec 2021: Galerie handlowe w CAŁEJ POLSCE ZAMKNIĘTE! Które sklepy są otwarte?