Legia Warszawa

i

Autor: PAP / EPA / MAXIM SHIPENKOV Legia Warszawa

Liga Europy - PREMIA dla Legii Warszawa. Ile dostali Wojskowi za zwycięstwo ze Spartakiem?

2021-09-16 14:57

Legia Warszawa sprawiła niespodziankę swoim fanom wygrywając w doliczonym czasie meczu ze Spartakiem Moskwa. Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu Ligi Europy to nie jedyne z czego mogą się cieszyć Wojskowi. Na konto klubu wpłynie bowiem premia. Ile dostała Legia? Sprawdzicie to w naszym artykule.

Legia Warszawa nie mogła sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia rywalizacji w Lidze Europy! W środę, 15 września, stoczyła swój pierwszy mecz grupowy w ramach europejskich rozgrywek. Wyjazdowe spotkanie na stadionie Spartaku Moskwa było wyrównane, lecz w regulaminowym czasie gry bramki nie padły. Zmieniło się to dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego - gola w 91. minucie strzelił Lirim Kastrati po idealnym podaniu Ernesta Muciego. Wojskowi wracają więc z Moskwy z 3. punktami i... cięższym portfelem. Za zwycięstwa w Lidze Europy przewidziane są wysokie premie. Ile dostał klub z Łazienkowskiej 3? Wysokość kwoty poznacie w dalszej części artykułu.

Skandal w Sejmie! Braun do Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał"

Premia dla Legii Warszawa - za zwycięstwo ze Spartakiem Wojskowi wzbogacą się o kilkaset tysięcy euro

Na konto Legii Warszawa już za sam udział w Lidze Europy wpłynęło prawie 4 miliony euro. Każdy remis i zwycięstwo to kolejne pieniądze. W fazie grupowej za remis kluby dostają 210 tysięcy euro (około 960 tysięcy złotych). Przez większość czasu trwania meczu Legia Warszawa - Spartak Moskwa wszystko wskazywało na to, że właśnie tyle trafi do kasy Legii. Gol w doliczonym czasie diametralnie zmienił tę kwotę. Za zwycięstwo z moskiewskim klubem Legia Warszawa dostał 630 tysięcy euro (2 877 903,00 złotych). Legia może zarobić jeszcze więcej. Ile? O kwotach przeczytacie tutaj.

Źródło: Liga Europy - PREMIA dla Legii Warszawa. Ile dostali Wojskowi za zwycięstwo ze Spartakiem?