Licytują na WOŚP, a potem NIE WPŁACAJĄ pieniędzy. Post Jerzego Owsiaka wywołał burzę

2022-02-18 10:14

Za nami kolejny, huczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku podczas 30 finały zebrano 186 133 610, 66 zł. To kolejny rekord Fundacji! Niestety, ale okazuje się, że mógł być jeszcze większy, gdyby... opłacano wszystkie licytacje. Spora część osób tego nie robi. Post lidera WOŚP wywołał burzę w sieci.

Jurek Owsiak poinformował w poniedziałek, 14 lutego, że tego dnia kończą się aukcje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaapelował także do tych, którym przeszło przez myśl, by po skończonej licytacji wycofać się i nie zapłacić. 

"Co roku wystawiam kilka swoich prac na aukcje na WOŚP i nigdy nie miałam problemu...aż do tego roku... jedna z moich prac została wylicytowana, ale kupujący po prostu nie zapłacił, a termin minął. Zupełnie nie rozumiem takiej postawy...chcąc być w porządku, wpłaciłam dodatkowo na Orkiestrę wylicytowaną kwotę, a na przyszłość nie chcę mieć z tą osobą nic wspólnego..."

- komentuje na Facebooku Pani Anna. 

Niestety takich osób jest więcej i najgorsze jest to, że to nie oni są tej sytuacji pokrzywdzeni. 

"Nas możesz oszukać. Gorzej jak oszukujesz dzieciaki" - napisał w mediach społecznościowych. 

(...)Nie mieści nam się w głowach, kiedy ktoś po skończonej licytacji i jej wygraniu, dosłownie chwilę potem beztrosko oznajmia, że nie zapłaci, bo… powodów można wymyślać dużo, ale w przeważającej liczbie przypadków, a takie zdarzają się co roku, głównym powodem jest… żart i beztroska, jeśli chodzi o jakiekolwiek poczucie winy

- dodawał lider WOŚP. 

Dla WOŚP wystawiono w tym roku niemal 400 tys. aukcji. Deklarowana suma to blisko 38,5 miliona złotych. Po zakończeniu aukcji każdy z licytujących ma dwa tygodnie na jej zrealizowanie. O łącznej kwocie, jaką udało się zebrać w tym roku dla WOŚP poinformują członkowie fundacji 30 marca br.

Ogromny skandal dzień przed finałem WOŚP w Warszawie
Źródło: Licytują na WOŚP, a potem NIE WPŁACAJĄ pieniędzy. Post Jerzego Owsiaka wywołał burzę