Paweł Kukiz w ogniu krytyki po Lex TVN. Gwiazdy nie przebierają w słowach. "W du*ę się pocałuj. To taka piękna gra"

2021-08-12 9:27

Janusz Panasewicz, Kuba Wojewódzki, Piotr Gąsowski, Dorota Szelągowska - to tylko garść znanych osób, które nie szczędził słów w kierunku Pawła Kukiza po ostatnich wydarzeniach w sejmie. Kiedyś muzyk, a obecnie polityk przyczynił się w środę do przegłosowania nowelizacji ustawy medialnej, tzw. "lex TVN".

Paweł Kukiz w ogniu krytyki po Lex TVN. Gwiazdy nie przebierają w słowach

"Lex TVN" - czyli nowelizacja ustawy medialnej została przegłosowana. Przyczynili się do tego m.in. posłowie partii Kukiz'15. W trakcie obrad ogłosili, że pomylili się podczas głosowania, które zostało powtórzone. Po obradach sejmu na dawnego wokalistę zespołu Piersi spadła lawina krytyki. W tym od jego kolegów oraz innych znanych osób. Jako pierwszy swoje zdanie na ten temat publicznie wygłosił Janusz Panasewicz.

Anna Mucha ostro rozprawia się z internautką

Zawsze bylem wstrzemięźliwy co do tego osobnika( wiadomo; muzyk, fajny kolega etc)ale to co stało się dzis, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju - napisał muzyk w mediach społecznościowych.

To jednak niejedyna reakcja. Swoje zdanie na wyrazili również m.in. Kuba Wojewódzki, Piotr Gąsowski, czy Robert Janowski. Gwiazdy nie przebierały w słowach. Zobaczcie!

Czytaj także: Były szef pomorskiego sanepidu OSTRO o Pawle Kukizie. Dodał, że wcale go nie obraził

Lex TVN - czym jest? O co chodzi?

"Lex TVN" - to nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, którą przygotowali politycy Prawa i Sprawiedliwości.

"Koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego"

Właścicielem TVN jest amerykański koncert Discovery. We wrześniu TVN24 kończy się koncesja. Stacja obawia się, że kolejnej może nie otrzymać. Część polityków i dziennikarzy wspomnianej stacji ocenia, że nowelizacja ustawy medialnej właśnie teraz pojawiła się nieprzypadkowo.

Podczas środowego posiedzenia w Sejmie posłowie wynikiem 229 do 227 zagłosowali za odroczeniem obrad do września. Zjednoczona prawica zdobyła jednak 30 podpisów posłów o potrzebnych do reasumpcji głosowania. Kolejne głosowanie o odroczeniu opozycja już przegrała. Obrady zostały wznowione.

Ostatecznie sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za przyjęciem głosowało 228 posłów, przeciw było 216.

Sonda
Czy twoim zdaniem dymisja Jarosława Gowina o dobry pomysł?
Źródło: Paweł Kukiz w ogniu krytyki po Lex TVN. Gwiazdy nie przebierają w słowach. "W du*ę się pocałuj. To taka piękna gra"