Nietoperz

i

Autor: GettyImages W Polsce występuje 26 gatunków nietoperzy

Leśny nietoperz przyleciał z Londynu do rosyjskiej wioski. Tam zjadł go kot...

2021-08-10 8:34

Ostrzegamy od razu - to bardzo smutna historia, nawet tragiczna. Nietoperz, który mieszkał w Londynie najwyraźniej chciał zobaczyć świat. W tym celu przeleciał kilka tysięcy kilometrów. Koniec tej historii jest tragiczny - nietoperz, który ważył zaledwie 8 gramów spotkał na swojej drodze kota, który go chciał zjeść.

Nietoperz, którego waga wynosi zaledwie 8 gramów, pokonał ponad 2000 kilometrów, ustanawiając niemal rekord zasięgu lotu dla tego gatunku. Dotarł on do wsi Molgino w rejonie Pskowa i być może udałby się w podróż przez Rosję, aby zobaczyć Ocean Spokojny, ale potem na swojej drodze spotkał dużego kota rosyjskiego (lub kotkę, szczegóły nieznane).

Mieszkanka Molgino, odnalazła rannego nietoperza, na jego nodze znajdował się pierścień z napisem „London Zoo”. Nietoperz został przekazany specjalistom, ale niestety nie udało się uratować myszy.

Incydent został zgłoszony brytyjskiemu Funduszowi Ochrony Nietoperzy, który podzielił się wiadomościami z BBC News. Rzeczniczka Fundacji, Lisa Worledge powiedziała, że ​​historia nietoperza, który przeleciał z Londynu do Molgino, pozwala nam dowiedzieć się więcej o trasach migracji nietoperzy. Dociekliwy nietoperz zdecydowanie nie zginął na próżno, ale mimo wszystko bardzo, bardzo go szkoda.

Po przylocie z Londynu do regionu Pskowa nietoperz pokonał 2018 km. W Europie jest to drugie miejsce w historii: nietoperz tego samego gatunku w 2019 roku pokonał dystans 2224 kilometrów ze startem na Łotwie i finiszem w Hiszpanii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Byłeś na wakacjach w Grecji?
Źródło: Leśny nietoperz przyleciał z Londynu do rosyjskiej wioski. Tam zjadł go kot...