Drogowskazy - Lęki współczesnych kobiet - z czego się biorą i jak sobie z nimi radzić?

i

Autor: EskaRock

Lęki współczesnych kobiet - z czego się biorą i jak sobie z nimi radzić?

2022-05-20 10:59

Strach o bezpieczeństwo swoje, przyjaciół i rodziny, o wierność partnera, a nawet o finanse. Skąd się biorą lęki współczesnych kobiet i jak sobie z nimi radzić? Na te pytania odpowiadają Katarzyna Matusz i Stanisław Szlassa w kolejnej edycji Drogowskazów.

Strach przed bezpieczeństwem swoich bliskich, przed utratą pieniędzy w kryzysowych czasach, o zdrowie czy też zupełnie naturalne obawy związane z upływającym czasem i nadchodzącą starością. Mnóstwo współczesnych kobiet - młodszych i starszych - żyje w cieniu wielu lęków (część z nich powodują nieprzepracowane traumy z przeszłości). Z czego one się biorą, do czego mogą doprowadzić nierozpoznane i nie poddane terapii, no i w końcu jak skutecznie się ich pozbyć, a przynajmniej sprawić by mocno nie przeszkadzały w życiu? W kolejnej edycji Drogowskazów goście Michała Poklękowskiego odpowiadają na wszystkie najważniejsze i nurtujące pytania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dzieci i młodzież w szponach pornografii. Jak rozmawiać z dzieckiem o edukacji seksualnej?

Jak radzić sobie z lękiem we współczesnych czasach?

Gośćmi kolejnego odcinka DrogowskazówKatarzyna Matusz, dziennikarka i pisarka oraz Stanisław Szlassa, kapłan, doświadczony psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych i mediator - autorzy książki „O niektórych lękach kobiet, zanim pójdziesz na terapię”. W rozmowie z Michałem Poklękowskim opowiedzą o tym, jak zminimalizować lęk i mówić o swoich problemach. Według Stanisława Szlassa ten problem dotyka wszystkich, bez względu na płeć. Zarówno kobiety i mężczyźni chodzą do terapeuty, bo obawiają się o swoją pracę, czy będą ją mieli, czy spłacą kredyt. Goście tłumaczą również, w jaki sposób można pomóc drugiej osobie, kiedy widzimy, że nie radzi sobie ze swoim życiem oraz tłumaczą, skąd bierze się negatywne myślenie i jak rozpoznać pierwsze objawy lęku.

Listen to "O lękach współczesnych kobiet" on Spreaker.