Lekcje ze szczepień 2021 w polskich szkołach potwierdzone! Od kiedy i jak będą wyglądać?

i

Autor: JENS SCHLUETER/AFP/East News Lekcje ze szczepień 2021 w polskich szkołach potwierdzone! Od kiedy i jak będą wyglądać?

Lekcje ze szczepień 2021 w polskich szkołach potwierdzone! Od kiedy i jak będą wyglądać?

2021-06-01 15:03

Lekcje ze szczepień 2021 budzą mieszane odczucia wśród uczniów, ale również rodziców. Nie będą to jednak tradycyjne zajęcia, a raczej specjalna akcja mająca na celu doinformowanie uczniów odnośnie tego, co dzieje się w organizmie po przyjęciu preparatu. Jak będą wyglądać lekcje ze szczepień? Od kiedy startują? Przekonajcie się i sprawdźcie garść cennych informacji już teraz.

Spis treści

  1. Lekcje ze szczepień 2021 - jak będą wyglądać?
  2. Szczepienie w szkole 2021 - od kiedy?

Lekcje ze szczepień 2021 w Polsce to zupełna nowość! Zastanawiacie się, od kiedy lekcje ze szczepień 2021? Jak będą wyglądać zajęcia poświęcone szczepieniom? Tak naprawdę będzie to specjalna akcja informacyjna w szkołach na temat szczepień. Po wakacjach w drugim tygodniu września zbierane będą kwestionariusze medyczne, a w trzecim tygodniu września rozpocznie się akcja szczepień w szkołach. Minister edukacji i nauki przekazał taką informację na specjalnej konferencji prasowej. Konieczność wprowadzenia lekcji ze szczepień wyraził również minister zdrowia. Adam Niedzielski ocenił, że planowana w szkołach akcja informacyjna dotycząca szczepień jest dobrym asumptem do ciągłej edukacji w tym zakresie. Po to, żeby ruchy, które sprzeciwiają się szczepieniom, nie mogły żerować na niewiedzy i nieświadomości. Nowością jest również to, że od roku szkolnego 2021/2022 będzie jeszcze więcej historii w szkole! Polski rząd przedstawił zaskakujące plany

Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek

Lekcje ze szczepień 2021 - jak będą wyglądać?

Lekcje ze szczepień 2021 to duże zaskoczenie. Minister Edukacji i Nauki, podczas konferencji prasowej potwierdził specjalną akcję, którą przygotowano z myślą o uczniach. Jak będą wyglądać zajęcia? - Prześlemy do wszystkich szkół, do wszystkich dyrektorów z przeznaczeniem dla wszystkich wychowawców, wszystkich klas materiały informacyjne na temat szczepień, na temat etapów tych szczepień, możliwości zaszczepienia się już teraz w populacyjnych punktach szczepień, ale też na temat tego, co będzie po wakacjach, powiedział Czarnek.

Jak dodał, po wakacjach w drugim tygodniu września, będziemy mieli zbieranie kwestionariuszy medycznych. Od 6 do 10 września to jest moment, w którym dyrektorzy szkół będą mogli otrzymać od wszystkich rodziców zainteresowanych uczniów szczepieniami(...) kwestionariusze medyczne - zaznaczył minister edukacji i nauki.

Sonda
Lekcje ze szczepień 2021 - czy są potrzebne?

Szczepienie w szkole 2021 - od kiedy?

Poinformował, że na podstawie tego w trzecim tygodniu września zostanie przeprowadzona akcja szczepień w szkołach. Akcja szczepień w szkołach będzie uzależniona od tego, ilu chętnych będzie w poszczególnych placówkach. To znów dyrektorzy szkół będą decydować o tym, czy chcą, żeby na terenie szkoły zorganizować punkt szczepień, to jest możliwe, czy też znów uczniowie, którzy zgłoszą się do tych szczepień będą mogli zaszczepić się w populacyjnych punktach szczepień, powiedział Czarnek. 

Źródło: Lekcje ze szczepień 2021 w polskich szkołach potwierdzone! Od kiedy i jak będą wyglądać?