Żyleta

i

Autor: Fot. screen YouTube Legia TV / https://www.youtube.com/channel/UC8RrKjPtfLPCIUA4ArW60Ug Żyleta

Legia Warszawa: ŻYLETA ZAMKNIETA - ultrasi nie siądą tam podczas meczu ze Slavią Praga

2021-08-17 11:14

Na "Żylecie", czyli trybunie północnej stadionu Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3., zasiadają najbardziej zagorzali kibice Wojskowych. Podczas meczu ze Slavią Praga trybuna pozostanie jednak pusta. To kara nałożona na Legię przez UEFA. Za co? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Legia Warszawa ukarana przez UEFA! Sankcję nałożyła Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) po rewanżowym meczu 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów przeciwko klubowi Dinamo Zagrzeb. Wojskowi rozgrywali spotkanie na stadionie przy Łazienkowskiej 3. we wtorek, 10 sierpnia. Zakończyło się ono zwycięstwem chorwackiej drużyny i odpadnięciem Legii z walki o Ligę Mistrzów. Jak się wkrótce okazało, koniec marzeń o najważniejszych klubowych rozgrywkach Europy to nie jedyna gorzka pigułka, którą musiała przełknąć Legia Warszawa. Kara UEFA zakłada zamkniecie północnej trybuny stadionu, czyli tzw. Żylety. To tam zasiadają ultrasi Wojskowych, którzy przygotowują oprawę meczu. Niestety bardzo często zamiast widowiska na trybunach, widzimy tam zachowania, które nie tylko stwarzają niebezpieczeństwo, ale też zabijają piękno futbolu. Tak było i tym razem.

Fatalne skutki burzy w Warszawie

Żyleta zamknięta 26 sierpnia - za co ukarano Legię?

Podczas rewanżowego meczu ze Slavią Praga 26 sierpnia, Żyleta będzie niedostępna dla kibiców. Mecz 4. rundy eliminacji do Ligi Europy obędzie się więc bez stadionowej oprawy. Kara została zaś nałożona za tę, którą ultrasi Legii przygotowali podczas meczu z Dinamem Zagrzeb. Na trybunie północnej, 10 sierpnia, użyto materiałów pirotechnicznych (flary), które są zakazane podczas meczu. Dodatkową sankcją jest grzywna za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie spotkania. Wysokość kary nie została podana, ale ostatni raz za takie przewinienie Legia zapłaciła 12 tys. euro.

Legia składa wniosek o uzasadnienie decyzji

Jak dowiadujemy się ze strony legia.net, klub postanowił złożyć wniosek o uzasadnienie decyzji UEFA. Otrzymanie uzasadnienia otworzy Legii drogę do złożenia odwołania od kary i wniosku o wstrzymanie jej wykonania. Jaki będzie finał? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Źródło: legia.net

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa: ŻYLETA ZAMKNIETA - ultrasi nie siądą tam podczas meczu ze Slavią Praga