Czesław Michniewicz

i

Autor: PAP / Leszek Szymański Czesław Michniewicz

LEGIA WARSZAWA UKARANA - powód znów był ten sam!

2021-10-22 13:20

To już kolejna kara finansowa nałożona na Legię Warszawa w ostatnim czasie. Decyzję podjęła Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Powód? Ten sam, co wcześniej. Przeczytajcie, ile i za co będzie musiał zapłacić klub z Łazienkowskiej 3.

Legia Warszawa dostała kolejną karę finansową od UEFA. To powoli staje się tradycją, ponieważ Wojskowi musieli w ostatnim czasie zapłacić sankcję już kilka razy. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) nakładała grzywnę po meczach ze Slavią Praga i Florą Tallin. Były to spotkania rozgrywane przy Łazienkowskiej 3. Kolejna kara też dotyczy starcia domowego. Chodzi o mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z angielskim Leicester City FC, który odbył się 30. września. W uzasadnieniu kary we wszystkich trzech przypadkach powtarza się jeden powód. O co chodzi? Dowiecie się tego z dalszej części naszego artykułu.

Grozili śrubokrętem, chcieli wyrwać policjantowi broń

Z tego powodu Legia ciągle traci pieniądze

Mogłoby się wydawać, że kara została nałożona za kontrowersyjną oprawę meczową wykorzystaną podczas spotkania z Leicesterem City (pisaliśmy o tym tutaj). Powód był jednak inny. Chodzi o zablokowane przejścia komunikacyjne. UEFA wyceniła to przewinienie na 16 tysięcy euro.

Ten sam powód był wymieniany też we wcześniejszych przypadkach. 14 tysięcy euro wynosiła kara za niedrożne przejścia podczas meczu ze Slavią. Do tego doliczono 15 tysięcy za wulgarne i rasistowskie przyśpiewki na trybunach. Grzywna za niedrożne przejścia została nałożona również po spotkaniu z Florą Tallin.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: LEGIA WARSZAWA UKARANA - powód znów był ten sam!