Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin: MECZ PRZEŁOŻONY. Apelował o to Michniewicz

2021-08-05 12:25

W środę, 4 sierpnia, Legia Warszawa rozegrała wyjazdowy mecz z Dinamem Zagrzeb. Wojskowi wywalczyli cenny remis. Tuż po spotkaniu trener Czesław Michniewicz apelował do Ekstraklasy o przełożenie spotkania z Zagłębiem Lubin. Dowiedzieliśmy się, że ustalenie nowego terminu to tylko formalność. Więcej na ten temat w artykule.

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin to mecz 3. kolejki Ekstraklasy. Wojskowi mieli zagrać przeciwko Zagłębiu w sobotę, 14 sierpnia. Spotkanie ma się jednak odbyć w innym terminie. Jakie są powody przełożenia meczu? Chodzi o 3. rundę eliminacji do nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów. Na tym etapie Legia Warszawa mierzy się z Dinamem Zagrzeb. W środę, 4 sierpnia, klub z Łazienkowskiej 3 wywalczył remis 1 - 1 na stadionie Maksimir w Zagrzebiu (skrót znajdziecie tutaj). Wynik pozostawia otwartą kwestię awansu do zmagań w 4. rundzie. Nic więc dziwnego, że dla Legionistów priorytetem jest rewanż z Dinamem zaplanowany na wtorek, 10 sierpnia. W czasie pomeczowej konferencji trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz, powiedział o konieczności przełożenia spotkania z Zagłębiem Lubin zwracając uwagę na to, że w obecnej sytuacji nie mógłby wystawić najsilniejszego składu. Zaapelował w tej sprawie do Ekstraklasy. Jaka była odpowiedź ligi? O tym w dalszej części artykułu.

Uderzenie specgrupy w pseudokibiców

Apel Czesława Michniewicza: "Tu chodzi o piłkę"

Tuż po meczu Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb odbyła się konferencja z udziałem Czesława Michniewicza. Trener Legionistów nie tylko podsumował spotkanie, ale powiedział też o konieczności wprowadzenia zmian w kalendarzu spotkań. Na zaplanowany na sobotę mecz z Zagłębiem Lubin nie mógłby wystawić silnego składu, gdyż zawodnicy muszą zachować siły na rewanż z Dinamem.

Dinamo już przed pierwszym meczem potwierdziło, że przekłada swój mecz ligowy. My staraliśmy się zrobić podobnie przed dzisiejszym spotkaniem. Niestety odpowiedź z Ekstraklasy była odmowna, co mnie bardzo martwi. W sobotę nie wystawię żadnego z zawodników, którzy zagrali w tym meczu. Dlatego proszę i apeluję o przełożenie tego meczu. Tu chodzi o polską piłkę - powiedział Michniewicz.

Władze Ekstraklasy zareagowały na słowa trenera

Po słowach Michniewicza w sieci zaczęły pojawiać się głosy, jakoby Ekstraklasa stwarzała Legii problemy. Odniósł się do tego Bartek Orzechowski. W odpowiedzi na jeden z komentarzy napisał:

Nie została podjęta taka decyzja, proszę nie siać dezinformacji. Jak tylko dotrze do nas oficjalny wniosek od Legii, to zostanie ustalony nowy termin spotkania z Zagłębiem.

Niedługo po tym pojawił się oficjalny komentarz Ekstraklasy. Czytamy w nim, że kwestia przełożenia meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin zależy tylko od złożenia formalnego wniosku przez Wojskowych.

Wniosek Legii trafił do Ekstraklasy

Oficjalna prośba Legii Warszawa została skierowana. Nasz reporter w rozmowie z rzecznikiem Ekstraklasy dowiedział się, że Wojskowi zapowiedzieli wysłanie wniosku na czwartek, 5 sierpnia. I rzeczywiście, krótko po 12:00, pojawiła się oficjalna informacja o przełożeniu meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin. Ponadto rzecznik podkreślał w rozmowie, że oskarżenia ligi o nieudzielenie zgody są na wyrost. Możliwość przełożenia sobotniego spotkania od początku była bowiem uzależniana od wyniku środowego meczu z Dinamem Zagrzeb.

Rzecznik prasowy Ekstraklasy, Bartosz Orzechowski powiedział nam:

Spotkanie odbędzie się piętnastego grudnia. Dziś rano wpłynął do nas wniosek w tej sprawie i oczywiście poszliśmy na rękę klubowi z Warszawy tak, aby mógł łatwiej przygotować się do meczu rewanżowego w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Kiedy mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin?

W oficjalnym komunikacie, który Ekstraklasa opublikowała na Twitterze, podano nową datę spotkania. Mecz Legia Warszawa - Zagłębie Lubin zaplanowano na 15 grudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin: MECZ PRZEŁOŻONY. Apelował o to Michniewicz