Paweł Wszołek.

i

Autor: YouTube Legia Warszawa www.youtube.com/channel/UC1uq_GHtFPL6MrJZBU4LnsQ Paweł Wszołek.

LEGIA WARSZAWA: Paweł Wszołek opuszcza klub - gdzie zagra piłkarz?

2021-06-01 9:38

To już pewne! Paweł Wszołek opuszcza Legię Warszawa. Pomocnika podpisał kontrakt z klubem z Łazienkowskiej 3 w 2019 roku. Jego ważność wygasa 30 czerwca, a piłkarz nie zdecyduje się go przedłużyć. Wiadomo już, do jakiego klubu przejdzie. Więcej szczegółów w naszym artykule.

Paweł Wszołek odchodzi z Legii Warszawa! O tym, że skrzydłowy Wojskowych szuka innego klubu, mówiło się już od dłuższego czasu. Pomocnik był jednym z piłkarzy Legii, których kontrakty wygasają 30 czerwca. Wszołek, urodzony 30 kwietnia 1992 roku, w Legii gra od 2019 roku, a niedawno zdobył z klubem Mistrzostwo Polski. Okazuje się, że po raz ostatni świętował takie zwycięstwo w barwach Wojskowych. Choć Legia Warszawa składała mu oferty pozostania w zespole, pomocnik zdecydował się jednak zmienić klub. Otwartym pytaniem pozostawało, gdzie będzie grał Paweł Wszołek od nowego sezonu. Niedawno i na nie poznaliśmy odpowiedź. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, Paweł Wszołek opuści Polskę, by występować w barwach europejskiego klubu, który sprawił zaskoczenie w swojej lidze.

ZOBACZ FILM: "Motocykle i Siedlce" - pierwsza wystawa motoryzacyjna w mieście

Paweł Wszołek w Union Berlin

Informacje o nowym klubie Pawła Wszołka podał jako pierwszy serwis meczyki.pl. W zamieszczonym tam tekście możemy przeczytać, że o piłkarza Legii Warszawa starały się inne polskie kluby, między innymi Lech Poznań. Atrakcyjniejsza była jednak oferta klubu z Bundesligi.

Union Berlin szukał skrzydłowych pasujących do stylu gry klubu, a Paweł Wszołek pasował do tego profilu. Ponadto, z uwagi na wiek piłkarza, może to być dla niego ostatnia szansa na dobry kontrakt i grę w liczącym się zespole, a Union Berlin zdecydowanie można do takich zaliczyć. Klub zaskakiwał w ostatnim sezonie. Union Berlin wspiął się bowiem na siódme miejsce w tabeli i wywalczył występy w europejskich pucharach. Warto dodać, że w niemieckim klubie gra już jeden Polak - Tymoteusz Puchacz.

Przypomnijmy, że w Legii Warszawa Paweł Wszołek występował od 2019 roku.

Źródło: LEGIA WARSZAWA: Paweł Wszołek opuszcza klub - gdzie zagra piłkarz?