Czesław Michniewicz

i

Autor: PAP / Piotr Polak Czesław Michniewicz

Legia Warszawa - Czesław Michniewicz straci stanowisko? Padło nazwisko nowego trenera

2021-08-03 14:27

Czesław Michniewicz, obecny trener Legii Warszawa, osiąga z klubem spore sukcesy. Dość wspomnieć o Mistrzostwie Polski i ostatnich spotkaniach w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W jednym z programów sportowych niespodziewanie pojawiło się jednak nazwisko kandydata na nowego szkoleniowca wojskowych. Kto miałby nim zostać? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Legia Warszawa jest w trakcie starań o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po pokonaniu Flory Tallinn i możliwości gry w III. rundzie eliminacyjnej, zapewniła też sobie udział w europejskich pucharach - pierwszy raz od 4 lat! To ostatnie sukcesy pod wodzą Czesława Michniewicza. Trener, który objął Wojskowych 21 września 2020, doprowadził też klub do Mistrzostwa Polski. Szkoleniowiec zadaje się świetnie dogadywać ze swoimi podopiecznymi i ma pomysł na drużynę. Co prawda niedawno pojawiały się tarcia na linii trener - zarząd, ale nie doprowadziły one do otwartego konfliktu. Skąd więc doniesienia i nowym trenerze Legii? Padły z ust Sławomira Peszki, który pojawił się w programie Studio Ekstraklasa. O kim mówił były piłkarz reprezentacji Polski? O tym w dalszej części artykułu.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Obiło mi się o uszy, że Marek Papszun może zmienić miejsce pracy. Ekstraklasa, centralna Polska, to prawdopodobnie będzie ten kierunek - powiedział Peszko.

Marek Papszun trenerem Legii? Rewelacje Sławomira Peszko

Sławomir Peszko był gościem Sebastiana Staszewskiego w programie Studio Ekstraklasa. Piłkarz Wieczystej Kraków i dziennikarz rozmawiali o bieżących wydarzeniach w Ekstraklasie. W pewnej chwili Peszko powiedział o pogłoskach mówiących, że trenerem Rakowa Częstochowy może przestać być Marek Papszun.

Staszewski zasugerował, że w takim razie może chodzić o Legię Warszawa. Peszko odpowiedział:

Być może tak. Tak mi się obiło o uszy.

Marek Papszun trenuje Raków Częstochowa od pięciu lat. Ostatni sezon Ekstraklasy skończył na drugim miejscu. Wywalczył z klubem Puchar oraz Superpuchar Polski (w meczu z Legią Warszawa).

Pozycja Michniewicza zagrożona?

Czy do takiej zmiany faktycznie mogłoby dojść? Być może, gdyby Czesław Michniewicz zaliczył kilka spektakularnych porażek, zarząd pomyślałby o zmianie. W tej chwili jego pozycja wydaje się być jednak niezagrożona. Trener może się skupiać na walce o Ligę Mistrzów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa - Czesław Michniewicz straci stanowisko? Padło nazwisko nowego trenera