Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

LEGIA WARSZAWA - dwóch nowych zawodników może dołączyć już na zgrupowanie w Austrii!

2021-06-21 15:17

Szykuje się mocne wsparcie dla Legii Warszawa! Dwóch nowych zawodników jest już na ostatniej prostej przed dołączeniem do Wojskowych. Najprawdopodobniej pojawią się już na zgrupowaniu w Austrii. W artykule dowiecie się, o kogo chodzi.

Nowi piłkarze Legii Warszawa jeszcze we wtorek mogą dołączyć na zgrupowanie w austriackim Leogang! Takie informacje napłynęły z obozu Wojskowych w poniedziałek, 21 czerwca. Mistrzowie Polski właśnie przygotowują się w Austrii do nowego sezonu. O potrzebie wsparcia drużyny mówiło się już od dłuższego czasu. Obawy o stan kadrowy klubu z Łazienkowskiej 3 wyrażał nawet trener Legii, Czesław Michniewicz. Wszystko wskazuje jednak na to, że Legia Warszawa będzie stopniowo zasilana nowymi, zdolnymi piłkarzami. Dwóch zawodników, z którymi kontrakty właśnie są finalizowane, to Mattias Johansson i Josué Pesqueira. Po testach medycznych będą mogli już trenować z innymi legionistami. Poniżej przedstawiamy sylwetki obu zawodników.

Strzelanina na Targówku. Aktorzy z bronią w ręku!

Mattias Johansson - kim jest nowy piłkarz Legii Warszawa?

Mattias Johansson to urodzony 16 lutego 1992 w Jönköping szwedzki piłkarz grający na pozycji prawego obrońcy. Zaczynał w klubie IF Hallby, a następnie przeszedł do Kalmar FF. Dalej jego ścieżka prowadziła przez AZ Alkmaar i Panathinaikos AO. Ostatni sezon rozegrał w tureckim Gençlerbirliği SK. Mattias Johansson na boisku wykazuje się dużą wytrzymałością i dobrym przygotowaniem fizycznym. Poniżej zobaczycie, jak gra.

Josué Pesqueira - kim jest nowy piłkarz Legii Warszawa?

Josué Pesqueira to urodzony 17 września 1990 w Ermesinde portugalski zawodnik występujący na pozycji pomocnika. Jest wychowankiem FC Porto. Przez ostatnie lata grał w Ankaraspor (2017–2018), Akhisar Belediyespor (2018-2019) i Hapoel Beer Szewa (2019-2021). W ostatnim z wymienionych wystąpił w 34 spotkaniach, strzelił 13 goli i zaliczył 6 asyst. Zobaczcie, jak radzi sobie na boisku.

Źródło: LEGIA WARSZAWA - dwóch nowych zawodników może dołączyć już na zgrupowanie w Austrii!