Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

Legia Warszawa LIGA EUROPY - z kim zagrają Wojskowi w razie przegranej z Dinamem Zagrzeb?

2021-08-04 11:56

Wojskowi są w trakcie starań o udział w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów. Przed nimi dwumecz z Dinamem Zagrzeb. Trzymamy kciuki! Jeśli jednak przegrają, pozostaną im inne europejskie puchary. Na kogo mogą trafić w Lidze Europy? Sprawdźcie potencjalnych rywali Legii Warszawa.

Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb to spotkanie 3. rundy eliminacji do nadchodzącego sezonu Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zaplanowano na środę, 4 sierpnia, w Zagrzebiu. Drugie starcie odbędzie się 10 sierpnia w Warszawie, na stadionie Legii przy Łazienkowskiej 3. By awansować do 4. rundy, podopieczni Czesława Michniewicza muszą wygrać z chorwackim klubem sumą bramek w obu spotkaniach. Za faworytów uważa się Dinamo. Legioniści oczywiści dadzą z siebie wszystko, ale na pewno nie będzie tak łatwo, jak w meczach z Bodo/Glimt i Florą Tallinn. Tym razem perspektywa przegranej jest bardziej realna. Odpadnięcie nie oznaczałoby jednak końca występów w europejskich pucharach. Legia Warszawa już zapewniła sobie w nich udział. Nowe zasady UEFA przewidują spadek do 4. rundy eliminacji Ligi Europy w przypadku odpadnięcia w 3. rundzie eliminacji do LM. Jeśli zaś Legia przegra także w eliminacjach LE, będzie rywalizowała w Lidze Konferencji Europy. Wiadomo już, kto mógłby być przeciwnikiem Wojskowych w pierwszym ze wspomnianych turniejów.

Zamieszki w Zagrzebiu z udziałem kibiców Legii

Liga Europy - na kogo może trafić Legia Warszawa?

Jeśli dwumecz Legia Warszawa - Dinamo Zagrzeb okaże się zwycięski dla warszawskiego klubu, Legioniści zagrają z FK Crvena Zvezda lub Sheriff Tiraspol. A co w przypadku przegranej? Spadek do 4. rundy eliminacji Ligi Europy i rywale ujawnieni w losowaniu.

W siedzibie UEFA odbyło się losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Wyłoniło ono potencjalnych przeciwników Legii Warszawa. Odpadnięcie z eliminacji do Ligi Mistrzów oznaczać będzie starcie ze zwycięzcą pary Ferencvárosi TC - SK Slavia Praga. Oba kluby są silne, więc Legia nie miałaby wcale łatwiej, niż w eliminacjach do LM.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Legia Warszawa LIGA EUROPY - z kim zagrają Wojskowi w razie przegranej z Dinamem Zagrzeb?