Legia radość

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Legia radość

LEGIA WARSZAWA - kiedy i gdzie świętowanie mistrzostwa? Jest dobra wiadomość dla kibiców!

2021-04-30 16:44

W środę 28 kwietnia Jagiellonia Białystok bezbramkowo zremisowała z Rakowem Częstochowa. Ten wynik daje mistrzostwo Polski Legii, bowiem nikt nie przegoni ich już w tabeli. Kibice czekają na wielką fetę z okazji zdobycia trofeum. Kiedy i w jakiej formie może się odbyć? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Legia Warszawa mistrzem Polski! To stało się pewne w środę 28 kwietnia po meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa. Kluby zremisowały bezbramkowo. Oznacza to, że punktacja na koniec sezonu będzie sprzyjać zespołowi z Łazienkowskiej 3. Legia, która obroniła tytuł sprzed roku, w tabeli ma dziewięć punktów przewagi nad drugą Pogonią Szczecin oraz tyle samo nad trzecim Rakowem. Wszystkie te drużyny rozegrają jeszcze po trzy mecze, więc teoretycznie mogą się zrównać punktami. Przy ich równej liczbie o kolejności decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a ten Legia ma lepszy zarówno z Pogonią (0:0 i 4:2), jak i z Rakowem (2:1 i 2:0). Piętnasty ligowy triumf oznacza, że Legia Warszawa została najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. 14-krotnie mistrzostwo świętowały Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze. Wcześniej stołeczna ekipa zwyciężyła w lidze w latach: 1955, 1956, 1969, 1970, 1994, 1995, 2002, 2006, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018 oraz 2020. Teraz czas na świętowanie zwycięstwa. Wielu kibiców zastanawia się, jak fetowanie triumfu będzie wyglądało w pandemii. Mamy dla nich dobre wieści.

Beszamel: Czarny bez - Właściwości

Legia Warszawa - kiedy świętowanie mistrzostwa Polski?

Wywalczenie mistrzostwa Polski za każdym razem było dla kibiców Legii okazją do świętowania na ulicach Warszawy. Sytuację zmieniła pandemia koronawirusa. Obostrzenia sanitarne nakazywały bowiem rozgrywanie meczów bez publiczności. Mówiło się więc, że feta kibiców odbędzie się już w sobotę 1 maja. We wtorek 27 kwietnia podano jednak nowy harmonogram luzowania obostrzeń. Nowe zasady bezpieczeństwa już niedługo pozwolą kibicom wejść na stadiony. Fani Legii Warszawa będą więc najprawdopodobniej mogli pojawić się na ostatnim meczu swojego klubu w tym sezonie, Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spotkanie zaplanowane jest na niedzielę 16.05. Zapewne to właśnie po tym spotkaniu odbędzie się świętowanie mistrzostwa na ulicach Warszawy. Kibice nie odmówią sobie bowiem przyjemności oklaskiwania drużyny po ostatnim meczu krajowych rozgrywek.

Źródło: LEGIA WARSZAWA - kiedy i gdzie świętowanie mistrzostwa? Jest dobra wiadomość dla kibiców!