Legia e-sport

i

Autor: www.facebook.com/LegiaWarszawa/ Legia e-sport

LEGIA WARSZAWA otwiera szkółkę ESPORTOWĄ - kto może się zapisać? Gdzie treningi? Jakie będą gry?

2021-05-28 15:35

To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce! Legia Warszawa powołuje do życia szkółkę, w której kształcić będzie przyszłe gwiazdy e-sportu! Adepci będą tam szlifować swoje umiejętności związane z graniem w gry komputerowe. Więcej o esportowej szkółce Legii przeczytacie w naszym artykule.

Legia Warszawa - esport oficjalnie staje się dyscypliną, w której warszawski klub będzie kształcił swoich adeptów. Wojskowi otwierają pierwszą w Polsce szkółkę esportową pod nazwą Legia Esport Schools. Wraz z rosnącą popularnością esportu w Polsce, Legia Warszawa postanowiła wejść w środowisko profesjonalnych graczy komputerowych. Jak czytamy na stronie klubu: - Esport to odmiana gier video bazująca na rywalizacji zespołowej oraz edukacji w celu osiągania założonych celów. To mądra odmiana gamingu, która łączy w sobie szereg umiejętności poznawczych i społecznych w usportowionym środowisku. Dla kogo przeznaczona jest szkółka esportowa Legii Warszawa? Jak będą się odbywały treningi? W jakich grach będzie szkoliła Legia? Warto poznać odpowiedzi na te pytania.

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki o igrzyskach w Tokio. Czy się odbędą?

Esportowa szkółka Legii - dla kogo jest przeznaczona?

Na stronie warszawskiego klubu dowiadujemy się, dla kogo przeznaczona jest Legia Esport Schools. To projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Program szkoleniowy będzie podzielony na trzy grupy wiekowe: 6-10 lat, 10-13 lat i 11-16 lat. W każdej będą prowadzone zajęcia dostosowane do wieku i stopnia zaawansowania.

Esportowa szkółka Legii - gdzie będą treningi?

Legia Esport Schools będzie prowadzić zajęcia stacjonarne. Treningi dla esportowców Legii Warszawa mają się odbywać w w specjalnie zaadaptowanej przestrzeni na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3.

Jakie gry w esportowej szkółce Legii Warszawa?

Legia Warszawa podała listę gier, w których trenować będzie adeptów i adeptki esportu. Różne tytuły będą przydzielone do różnych grup wiekowych. Poniżej przedstawiamy listę gier dla uczniów i uczennic Legia Esport Schools:

  • Wstęp do esportu - między innymi: Minecraft, Roblox, Trackmania, Fifa, Fortnite, gry strategiczne, LOL, Rocket League, F1 2020
  • Esportowi odkrywcy - między innymi: Minecraft, FIFA, Fortnite, Valorant, Starcraft2, LOL, Counter-Strike, Quake Champions, Hearthstone, Rocket League, F1 2020
  • Esportowe talenty - Fortnite, League of Legends, Counter-Strike, Starcraft 2, Call of Duty Warzone

Legia Esport Schools - program treningowy

Szkółka będzie kształcić przyszłe gwiazdy esportu dzieląc ich na grupy wiekowe.

  • Na poziomie pierwszym, wspomnianym już "Wstępie do esportu" (6 - 10 lat) szkolone będą dzieci zaczynające przygodę z esportem. Program skupia się na umiejętnościach współpracy, komunikacji i analizy, przy okazji ucząc obsługi komputera.
  • Poziom drugi - "Esportowi odkrywcy" (10-13 lat), przeznaczony jest dla dzieci pewnym doświadczeniem komputerowym i esportowym bez ukierunkowania na jedną grę. Adepci i adeptki poznają bardziej złożone mechanizmy rozgrywek i wybiorą specjalizację.
  • Trzeci poziom - "Esportowe talenty" (11 - 16 lat), skierowany jest do młodzieży już ukierunkowanej na rozwój w konkretnej grze. Umiejętności będą szlifować pod okiem doświadczonych trenerów.

Informacje o zapisach i harmonogramie zajęć znajdziecie na stronie Legii Warszawa legia.com.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: LEGIA WARSZAWA otwiera szkółkę ESPORTOWĄ - kto może się zapisać? Gdzie treningi? Jakie będą gry?