kurtyny wodne

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

KURTYNY WODNE W WARSZAWIE - gdzie można się schłodzić w stolicy?

2021-06-21 13:11

Fala upałów dotarła do Polski! Miasta starają się ulżyć swoim mieszkańcom i mieszkankom. Robi to także Warszawa. W stolicy rozstawiono kurtyny wodne, które pomogą nam przetrwać najgorętsze dni. W tym artykule dowiecie się, gdzie je zlokalizowano.

Kurtyny wodne w Warszawie od piątku, 18 czerwca, dają ochłodę mieszkańcom i mieszkankom miasta. Stołeczne władze wybrały kilka lokalizacji, w których ze względu na małe zadrzewienie i dużo betonowych nawierzchni jest najgoręcej. To właśnie tam zamontowano kurtyny, które rozpryskują wodę na kształt pióropusza. Ten prosty zabieg stosowany jest przez wiele miast w czasie upałów. Kurtyny mają nie tylko ulżyć mieszkańcom i mieszkankom, ale także chronić ich od przegrzania. Jak wiadomo, wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Planując spacer po Warszawie w środku dnia warto wiedzieć, gdzie są kurtyny wodne. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zasłabnięcia z gorąca. Lokalizacje kurtyn wodnych w Warszawie podajemy w dalszej części artykułu.

Czaplinek - nieznani sprawcy wysadzili bankomat

Gdzie są kurtyny wodne w Warszawie? LISTA MIEJSC

Kurtyny wodne pojawiły się w centrum miasta. To właśnie w tym rejonie jest najgoręcej podczas upałów. Kurtyny nie tylko dają możliwość schłodzenia się w gorący dzień, ale także nawilżają powietrze okolicy. Wodne pióropusze znaleźć można w dziewięciu popularnych lokalizacjach:

  1. Plac Zamkowy,
  2. Krakowskie Przedmieście przy Pomniku Mikołaja Kopernika,
  3. Pl. Trzech Krzyży przy Pomniku Wincentego Witosa,
  4. Pl. Konstytucji (od strony ul. Waryńskiego),
  5. Pl. Defilad (w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej)
  6. Ul. Floriańska (przy Bazylice Św. Floriana),
  7. Płyta Desantu przy ul. Solec (Bulwar Flotylli Wiślanej),
  8. Ul. Nowy Świat przy ul. Smolnej,
  9. Przy Skwerze Hoovera,

Kurtyny będą działać do czasu ustania upałów.

Beczkowozy z wodą zdatną do picia

Oprócz tego w Warszawie będzie można spotkać beczkowozy MPWiK. Pojazdy, na wniosek jednostek miejskich, ze zbiornikami pełnymi nadającej się do picia kranówki pojawią się w miejscach, w których planowane są wydarzenia dla mieszkańców. Pojazdy znajdziemy m.in. pod Pałacem Kultury i Nauki, na Żoliborzu (Kępa Potocka), na Ursusie, Wilanowie oraz w Lesie Bielańskim.

Źródło: um.warszawa.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy planujesz zakup wentylatora?
Źródło: KURTYNY WODNE W WARSZAWIE - gdzie można się schłodzić w stolicy?