Kup szkolną wyprawkę dla dzieci z rodziny uchodźczej!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kup szkolną wyprawkę dla dzieci z rodziny uchodźczej!

Kup szkolną wyprawkę dla dziecka z rodziny uchodźczej! Potrzebna pomoc dla ok. 400 osób!

2021-08-18 21:06

Rok szkolny rusza dokładnie za dwa tygodnie! To ostatni moment, by dołączyć do akcji fundacji "Ocalenie", która planuje zakupić szkolne wyprawki dla blisko 400 dzieci z rodzin uchodźczych. To uczniowie pochodzący m.in. z Czeczeni, Białorusi, Iraku czy Kenii, których sytuacja finansowa jest bardzo trudna.

Blisko 400 dzieci z rodzin uchodźczych za dwa tygodnie ruszy do polskich szkół. Ich rodziny często znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Dlatego fundacja Ocalenie planuje przygotować dla nich szkolne wyprawki. Dołączyć do akcji może każdy z nas. Żeby to zrobić, należy wypełnić odpowiedni formularz na stronie fundacji. Tam deklarujemy, jaką kwotę możemy przeznaczyć na szkolną wyprawkę

- Czy będzie kompletowana większa wyprawka czy może trochę mniejsza, bez plecaka. Należy poczekać na odpowiedź od wolontariuszki, która przekaże informacje dla jakich dzieci będzie kompletowana wyprawka i co powinno się w niej znaleźć - mówi Kalina Czwarnóg z fundacji Ocalenie.

Czytaj także: 5 mieszkań na Bielanach czeka na Afgańczyków, którzy przylecą do Polski z Kabulu!

Wartość wydawanych wyprawek wynosi od 130 do 315 zł – w zależności od klasy, do której uczęszcza dziecko oraz tego, czy jest to pełna wyprawka (przybory szkolne oraz plecak) czy niepełna (przybory szkolne bez plecaka). Zakup samego plecaka to koszt od 110 do 130 zł. - To spore kwoty, zachęcamy więc darczynie i darczyńców do łączenia się w grupy – zaproś do udziału w akcji rodzinę, przyjaciół i przyjaciółki lub znajome i znajomych z pracy - podkreśla fundacja.

Wyprawkę należy przygotować samodzielnie. Można zakupić przybory we własnym zakresie, albo w sklepie internetowym współpracującym z fundacją. - Jeśli kupujesz wyprawkę w sklepie internetowym, najlepiej nadaj przesyłkę bezpośrednio na nasz adres. Szczegółowe informacje o sposobie dostawy wyślemy Ci w mailu - podkreśla fundacja.

Czytaj także: Rasistowski żart o Afryce w rządowej instytucji. Nie będzie wyciągniętych konsekwencji

Akcja trwa do 25 sierpnia, a już od 1 września wolontariusze będą rozdawać gotowe wyprawki uczniom. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie ocalenie.org.pl.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to:
86252 - Talibowie zajęli Afganistan
Źródło: Kup szkolną wyprawkę dla dziecka z rodziny uchodźczej! Potrzebna pomoc dla ok. 400 osób!