Przemysław Czarnek

i

Autor: Twitter/Przemysław Czarnek

Kto 10 maja wraca do szkoły? To dobra wiadomość dla uczniów TYCH klas!

2021-04-26 14:52

Kto 10 maja wraca do szkoły? To dobra wiadomość dla uczniów TYCH klas! 26 kwietnia do nauki hybrydowej powrócili uczniowie szkół podstawowych. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewnia, że powrót do szkół 10 maja 2021 będzie możliwy, jeśli tendencja spadkowa wśród zachorowań się utrzyma. Których roczników dotyczyłby powrót do szkół 10 maja?

28 kwietnia uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego powrócili do szkół. Na razie odbywa się to na ścisłych zasadach - w reżimie sanitarnym i hybrydowo. Być może Ministerstwo Edukacji będzie mogło niebawem ogłosić kolejne dobre wieści. Rząd planuje bowiem przywrócić naukę do normalności jak najszybciej. Politycy często podczas wywiadów podkreślają, że to jeden z ich priorytetów. Pojawiła się nawet wstępna data kolejnej zmiany. Powrót do szkół 10 maja 2021, jeśli tendencja spadkowa zachorowań będzie się utrzymywać, będzie dotyczyć również uczniów najwyższych klas! Minister edukacji Przemysław Czarnek, podczas udzielania jednego z wywiadów w piątek 23 kwietnia, powiedział:

- Jeśli tendencja spadkowa będzie się utrzymywać, to są szanse na to, by otwierać kolejne województwa i przechodzić do jeszcze pełniejszej formy stacjonarnego nauczania.

Kto 10 maja wraca do szkoły? Kiedy ostateczna decyzja?

Ostatecznej decyzji spodziewać możemy się już 5 lub 6 maja 2021 podczas konferencji prasowej z udziałem ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Wtedy też dowiemy się, co rząd zadecyduje w kwestii otworzenia kin, teatrów czy hoteli i restauracji. Nieoficjalnie mówi się, że wśród zmian w obostrzeniach będzie między innymi zniesienie nakazu zakładania maseczek na świeżym powietrzu. Powrócić mają również wesele, komunie i inne imprezy okolicznościowe w gronie do 25 osób.

Kto 10 maja wraca do szkoły? Które klasy i roczniki będą uczyć się hybrydowo?

Do szkół powrócić mogłyby starsze klasy:

  • 4-8 szkół podstawowych
  • uczniowie szkół średnich i zawodowyh

Decyzja ta nie dotyczy jednak studentów. Oni powrócą do nauki na uczelniach najpewniej dopiero we wrześniu 2021.

AKTUALIZACJA ARTYKUŁU

4 maja do szkół w całej Polsce wrócą dzieci z klas I-III. Kiedy powrót do szkół dzieci z klas IV-VIII i ze szkół średnich? Szef resortu zdrowia poinformował, że od 29 maja do szkół wrócą już WSZYSCY uczniowie.

Sonda
Czy oddajesz krew?
Źródło: Kto 10 maja wraca do szkoły? To dobra wiadomość dla uczniów TYCH klas!