Księżyc, Mars i Byk. Niezwykłe zbliżenie na niebie 19.03.2021. Gdzie oglądać?

i

Autor: pixabay.com/Facebook/Centrum Nauki Kopernik Księżyc, Mars i Byk. Niezwykłe zbliżenie na niebie 19.03.2021. Gdzie oglądać?

Księżyc, Mars i Byk. Niezwykłe zbliżenie na niebie 19.03.2021. Gdzie oglądać?

2021-03-19 19:38

W piątek 19.03.2021 na niebie czeka nas wyjątkowy spektakl! Będziemy mogli obserwować koniunkcję Księżyca, Marsa i Byka. Gdzie oglądać to zjawisko? Jak znaleźć koniunkcję na niebie? Dowiesz się czytając artykuł!

Wyjątkowe zjawisko na niebie 19.03.2021. Księżyc, Mars i Byk będą dziś bardzo blisko siebie! - Zbliżenie się do siebie obiektów na niebie nazywamy koniunkcją i choć w rzeczywistości te obiekty dzieli ogromny dystans, z naszego punktu widzenia wydają się być blisko siebie na niebie - informuje Centrum Nauki Kopernik.

Księżyc, Mars i Byk: Gdzie ich szukać na niebie 19.03.2021?

Żeby zobaczyć wyjątkowe zjawisko, nie trzeba się specjalnie natrudzić. - Z ich odnalezieniem na niebie nie powinniście mieć problemu: wystarczy, że poczekacie do zachodu Słońca i odszukacie Księżyc. Spójrzcie koniecznie na Marsa i Aldebarana - najjaśniejszą gwiazdę w gwiazdozbiorze Byka. Mimo podobnego koloru, planety nie migoczą tak jak gwiazdy i po tym można je odróżnić! - dodaje Centrum Nauko Kopernik.

Wszelkie zjawiska na niebie najlepiej obserwować w miejscach najmniej oświetlonych, np. na obrzeżach miast czy w lasach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. To owoc czy warzywo? Dziecinnie proste pytania! Ile punktów zdobędziesz?

Pytanie 1 z 14
Kabaczek to:
Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Źródło: Księżyc, Mars i Byk. Niezwykłe zbliżenie na niebie 19.03.2021. Gdzie oglądać?