Kryzys klimatyczny no i Ch*j. Akcja Greenpeace w kopalni Turów

i

Autor: Facebook/Greenpeace Polska "Kryzys klimatyczny no i Ch*j". Akcja Greenpeace w kopalni Turów

"Kryzys klimatyczny no i Ch*j". Akcja Greenpeace w kopalni Turów [ZDJĘCIA]

2021-03-17 17:28

Gigantyczny transparent z napisem "Kryzys klimatyczny no i Ch*j" w kopalni węgla brunatnego Turów w Bogatyni. To akcja Greenpeace Polska. Aktywiści chcą m.in. odejścia od węgla do 2030 roku. Zobacz zdjęcia protestu w woj. dolnośląskim.

Aktualizacja, godz. 19.15

Aktywiści Greenpeace zostają na noc w kopalni węgla brunatnego Turów.

Wcześniej informowaliśmy:

Aktywiści weszli na teren kopalni Turów i na koparce, która służy do powiększania terenu odkrywki, wywiesili gigantyczny transparent z napisem "Kryzys klimatyczny no i Ch*j". Znajdowały się na nim także logotypy PGE i Ministerstwa Aktywów Państwowych.

- W taki właśnie sposób Grupa PGE i sprawujące nad nią pieczę ministerstwo konsekwentnie ignorują pogłębiający się kryzys klimatyczny i konieczność odejścia od węgla do 2030 roku. Kryzys klimatyczny pogłębia się, a działanie Grupa PGE sprowadza się do wzruszania ramionami i mówienia „No i ch*j”.

To skandal, że największa spółka energetyczna w kraju nie ma planu prawdziwej transformacji, który obejmowałby odejście od węgla. PGE dużo mówi o ekologii, ale wciąż planuje kolejne inwestycje węglowe, w tym przedłużenie działania elektrowni i kopalni węgla brunatnego Turów nawet do 2044 roku - pisze Greenpeace Polska.

Aktywiści na swojej stronie opublikowali apel do Ministra Klimatu i Środowiska oraz do prezesa zarządu spółki PGE, aby zrezygnowali z planów rozbudowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 17.03

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Myślisz, że znasz stolice afrykańskich krajów?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Angoli jest...
Źródło: "Kryzys klimatyczny no i Ch*j". Akcja Greenpeace w kopalni Turów [ZDJĘCIA]