Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Od kiedy zmiany w ruchu?

i

Autor: Flickr Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Od kiedy zmiany w ruchu?

Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Od kiedy zmiany w ruchu?

2021-03-31 17:05

Krakowskie Przedmieście na Wielkanoc zamieni sie w deptak! Nie będą mogły wjeżdżać tam samochody. Fragment Traktu Królewskiego będzie dostępny wyłącznie dla pieszych i dla rowerzystów. Nie będzie jednak dokładnie tak, jak przy poprzednich świętach. Co się zmieni?

Krakowskie Przedmieście wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. To zmiany na okres świąteczny 3-5 kwietnia. W tym roku wyjątkowo dla pieszych nie będzie dostępna jezdnia ul. Nowy Świat. To ze względu na remont placu Pięciu Rogów. - Gdyby również jezdnia ul. Nowy Świat została udostępniona dla ruchu pieszego i rowerowego, autobusy miałyby skomplikowaną, a w przypadku wielu linii znacznie wydłużoną trasę objazdu - informuje ratusz.

Wielkanoc 2021: Jak zmieni się organizacja ruchu?

Ul. Krakowskie Przedmieście będzie zamknięta na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Świętokrzyskiej. Zostanie on oznakowany jako strefa zamieszkania. Dopuszczony na nim będzie wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK, do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania. Oczywiście również będzie otwarta dla rowerzystów.

Czytaj także: Mata wraca z nowym utworem i znowu szokuje! O czym jest "Patoreakcja"? [TELEDYSK]

Wjazd uprawnionych pojazdów na zamkniętą ulicę będzie odbywał się ulicami Tokarzewskiego-Karaszewicza i Bednarską. Na ul. Bednarskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy i utrzymany zostanie zakaz zatrzymywania się. Przejezdne będzie skrzyżowanie ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat, bez możliwości skrętu w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Na wszystkich wlotach Traktu Królewskiego (ulice: Ossolińskich, Karowa, Królewska) będą ustawione bariery betonowe.

Na ulicach Wierzbowej i Moliera w rejonie pl. Teatralnego na czas funkcjonowania deptaka zostaną urządzone przystanki autobusowe. W związku z tym obowiązywać tu będzie zakaz zatrzymywania się (także w zatoce postojowej) z informacją o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w nocy z poniedziałku na wtorek, czyli z 5 na 6 kwietnia.

Autobusy na objazdach

Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44. Objazd deptaka w kierunku północnym, dla linii 116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 został wytyczony ulicami: Świętokrzyską, Mazowiecką przez pl. Małachowskiego, Królewską na pl. Piłsudskiego, marsz. Focha, Moliera i Senatorską. W przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską, pl. Małachowskiego, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Taki sam objazd będzie dla linii 106 i 111, które na swoje trasy wrócą na ulicy Królewskiej.

Czytaj także: Masowe szczepienia przeciw COVID-19 w Warszawie. Wiceprezydent miasta zabiera głos!

Autobusy 128 i 175 do pętli pl. Piłsudskiego od ronda Dmowskiego pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, a w przeciwnym kierunku Senatorską, Wierzbową, przez pl. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Ulicą Świętokrzyską, w sobotę - 3 kwietnia, pojadą autobusy linii 102 (w Wielkanoc i poniedziałek wielkanocny nie będą kursowały).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gwara młodzieżowa lat 70. i 80. Takim slangiem mówiła młodzież w PRL-u

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś łatwego: Na co mówiono "buda"?
Raport z anteny 31.03, godz.10
Źródło: Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Od kiedy zmiany w ruchu?