Coraz więcej zakażeń wśród dzieci

i

Autor: pixabay Coraz więcej zakażeń wśród dzieci

Koronawirus coraz częściej atakuje dzieci! Kwarantanna w ponad 70 szkołach w Warszawie

2021-10-19 19:41

W Warszawie zaszczepionych jest już 64 proc. nastolatków w wieku 12+. Koronawirus coraz częściej atakuje niezaszczepione dzieci - alarmują warszawscy lekarze. Od początku roku szkolnego w ponad połowie warszawskich szkół i przedszkoli były zawieszane zajęcia z powodu zakażeń.

Bokser zwyciężył z biurokracją. Klub Fenix przetrwa na Pradze.

W ponad 70 szkołach zawieszone zajęcia

Rośnie liczba zakażeń w warszawskich szkołach. W ponad 70 placówkach zajęcia są częściowo zawieszone, całe klasy idą na kwarantannę i wracają do tymczasowej nauki online. Zakażeń przebywa też w stołecznych przedszkolach, a każdy taki przypadek jest notowany przez sanepid. - Na Bemowie to siedem szkół podstawowych. Na Białołęce osiem podstawówek i liceum. Na Mokotowie cztery szkoły podstawowe i jedno przedszkole. Na Pradze Południe osiem szkół podstawowych i dwa przedszkola - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza.

W Warszawie zaszczepiło się do tej pory już 64 procent nastolatków w wieku 12+. - Zakażenia występują wśród niezaszczepionych uczniów. Widać bardzo prostą tendencję. Jeśli rodzice się nie zaszczepili to dzieci też nie szczepią. To powoduje, że przez małą grupę osób niezaszczepionych całe klasy się zamykają. Mimo że szczepienia mają służyć właśnie temu, żebyśmy się przestali izolować. Wystarczy przestrzegać dystansu, zakładać maseczkę w pomieszczeniach i myć ręce - mówi lekarz dr Paweł Grzesiowski.

Jak podaje warszawski ratusz - od początku roku szkolnego zajęcia były zawieszane w 191 warszawskich szkołach, a to połowa placówek oświatowych prowadzonych przez m.st.Warszawa.

Czytaj także: ZDM sprzedaje porzucone samochody! Ile kosztują?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to:
Źródło: Koronawirus coraz częściej atakuje dzieci! Kwarantanna w ponad 70 szkołach w Warszawie