Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Korepetytorzy poszukiwani! Pomogą uczniom z programu "Uwolnij Złomka"

2021-06-01 16:53

Najpierw zorganizowali komputery, teraz chcą pomóc w nauce. Organizatorzy akcji "Uwolnij Złomka" poszukują korepetytorów dla dzieci. Według ich wstępnego rozeznania, problemy z przejściem z klasy do klasy może mieć ponad 50 uczniów, którym w ramach "Uwolnij Złomka" przekazywali komputery do nauki.

Raport z anteny 1.06, godz.10

Komputery są, są też zaległości

Organizatorzy akcji "Uwolnij Złomka" i grupa Hakersi robili co mogli, żeby pomóc potrzebującym uczniom. Ich akcja polegała na pozyskiwaniu zużytego sprzętu, naprawianiu go i przekazywaniu potrzebującym. W sumie sprzęty trafiły do 1200 osób. Nie zawsze jednak na czas. - Te dzieci przez wiele miesięcy nie miały właściwej edukacji. Nie miały komputera, nie mogły uczestniczyć w testach. Na różny sposób mają zaległości - mówi Jan Gorski, inicjator akcji "Uwolnij Złomka"

W pierwszej kolejności wsparcie korepetytorów ma trafić do tych, którzy są zagrożeni na koniec roku. Według rozeznania organizatorów akcji, jest to około 50 uczniów.

Poszukiwani korepetytorzy z całej Polski

Zgłosić się może każdy, kto ma doświadczenie w korepetycjach. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia, bo korepetycje są udzielane zdalnie. - Dzięki temu każdy, kto ma umiejętności i doświadczenie może przekazać wiedzę w sposób łatwy i przeznaczyć na to dokładnie tyle czasu, ile potrzeba na pomoc temu dziecku - mówi Jan Gorski.

Pomoc potrzebna jest przede wszystkim w takich przedmiotach jak matematyka, język angielski czy język polski. Przydadzą się też korepetytorzy z biologii czy chemii. Poszukiwani są korepetytorzy, którzy nie oczekują wynagrodzenia, gdyż uczniowie korzystający z akcji "Uwolnij Złomka" pochodzą z ubogich rodzin.- Te dzieci inaczej nie będą mogły się poduczyć, bo ich rodziców nie stać na korepetycje - przyznaje Jan Gorski.

Zgłaszać się można za pośrednictwem stron uwolnijzlomka.org czy hakersi.pl . W formularzu trzeba podać takie dane, jak PESEL, gdyż organizatorzy akcji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, muszą zweryfikować potencjalnych korepetytorów pod kątem prawnym.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Korepetytorzy poszukiwani! Pomogą uczniom z programu "Uwolnij Złomka"