Prace przy estakadach na Żołnierskiej

i

Autor: Konsorcjum Polimex

Kolejny etap prac na Żołnierskiej i... kolejne utrudnienia na Marsa

2022-03-15 20:28

Wykonawca robót przy budowie nowej estakady na Żołnierskiej przechodzi na kolejne odcinki prac. Problem w tym, że im dalej tym... ciaśniej. Stąd potrzeba zamknięcia ulicy Marsa na odcinku od Żołnierskiej do Chełmżyńskiej. Zmiany zostaną wprowadzone już w sobotę 19 marca od godziny 16.00.

Pandemiczny wernisaż

Utrudnienia dla kierowców i dla pasażerów

Bez skrętu w Marsa i bez przystanku na Rekruckiej - to część zmian, które czekają kierowców i pasażerów od najbliższej soboty. W związku z przebudową estakady na Żołnierskiej, wykonawca musi zajmować kolejne odcinki drogi - to konieczne, aby móc dalej postępować z pracą. - Wykonawca nie może wykonywać dalej prac bez zamknięcia kolejnego odcinku ulicy Marsa - mówi Małgorzata Gajewska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Żeby zmieścić sprzęt, trzeba wydzielić jedną z nitek ulicy - dlatego od soboty kierowcy jadący Marsa w kierunku centrum będą przekierowywani na przeciwległą stronę jezdni. Dotychczasowy pas w przeciwnym kierunku zostanie zwężony tak, by mogły się zmieścić samochody w obu kierunkach. Na właściwą stronę jezdni kierowcy wrócą przez skrzyżowanie z Chełmżyńską. Z Chełmżyńskiej nie będzie można natomiast skręcić w lewo w Marsa.  - Ten odcinek będzie można objechać Strażacką bądź też Okularową i Rekrucką - mówi Małgorzata Gajewska.

Zmiany dla innych uczestników ruchu

Ruch na samej estakadzie pozostaje bez zmian - po jednym pasie w każdym kierunku. Wprowadzane zmiany nie będą miały wpływu na ruch pieszy i rowerowy.Zmiany czekają także pasażerów komunikacji miejskiej. Podczas zamknięcia jezdni ul. Marsa, autobusy linii 143, 183 i N21 nie będą zatrzymywały się na przystanku Rekrucka 01.

Wykonawca buduje podpory, montuje konstrukcje stalowe i wykonuje płytę betonową wiaduktu. Do tej pory maszyny stawiał obok budowy, jednak im bliżej skrzyżowania z Żołnierską tym mniejszy pas technologiczny. Utrudnienia potrwają co najmniej do września.

Quiz na psychikę! Jak bardzo odporny jesteś. Ten test "wjedzie Ci na banię"

Pytanie 1 z 9
Wierzysz w duchy?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kolejny etap prac na Żołnierskiej i... kolejne utrudnienia na Marsa