Kolejne wiadukty do rozbiórki! Trasa Łazienkowska w rozbiórce

i

Autor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta Trwa remont Trasy Łazienkowskiej w Warszawie

Kolejne wiadukty do rozbiórki! Trasa Łazienkowska w rozbiórce

2022-05-05 20:20

Remont wiaduktów przy Agrykoli to nie koniec utrudnień na Trasie Łazienkowskiej! Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta rozpisał przetarg na wyburzenie i odbudowanie kolejnych estakad. To wydłuży utrudnienia w tym miejscu. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Które wiadukty do remontu?

Wyremontowane zostaną estakady nad ulicą Paryską, a więc te prowadzące trasę od strony praskiej na Most Łazienkowski. Od dawna wymagają remontu. Po modernizacji nie zmieni się układ jezdny w tym miejscu - w obie strony kierowcy będą mogli jechać po trzech pasach ruchu.

- Podczas prac samochody będą mogły tędy przejechać. Podobnie jak po drugiej stronie Wisły, najpierw rozbierzemy pierwszy wiadukt, a ruch będzie się odbywał drugim. Potem, jak odbudujemy pierwszy, to skierujemy na niego ruchu i rozbierzemy drugi - wyjaśnia Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka prasowa SZRM.

Nowością będą ekrany dźwiękowe, które zostaną postawione wzdłuż trasy od ulicy Bajońskiej do Międzynarodowej. To decyzja marszałka województwa, którą podjął po analizie badań, z której wynika, iż wokół Trasy jest zbyt głośno. Wykonana zostanie także specjalna cicha nawierzchnia. Budowa ekranów powoduje korekty w wyznaczeniu istniejących chodników i dróg dla rowerów.

Posadzone zostaną 73 drzewa, 15 tysięcy krzewów, kwitnące byliny, wysiana zostanie trawa. Wykonawca prac na remont będzie miał 30 miesięcy od podpisania umowy. SZRM planuje tego dokonać już w tym roku. To oznacza, że remont wiaduktów nad Paryską rozpocznie się jeszcze w trakcie przebudowy wiaduktów Trasy przy Agrykoli. Te zostaną ukończone do marca 2024 roku.

Beata Kozidrak usłyszała wyrok. Artystka wygłosiła też oświadczenie

QUIZ. Dobry kierowca powinien o tym wiedzieć

Pytanie 1 z 12
Kojarzysz to wnętrze? To jest auto marki...
Co to za wnętrze?
Źródło: Kolejne wiadukty do rozbiórki! Trasa Łazienkowska w remoncie