Kolejka do punktu testowania w Wesołej

i

Autor: fot. Facebook Kolejka do punktu testowania w Wesołej

Kolejki do punktu pobrań wymazów w Wesołej! "Wysiadają z aut bez maseczek i palą"

2020-11-04 18:11

Mieszkańcy Wesołej narzekają - że mają duży problem z osobami robiącymi testy na obecność koronawirusa przy ul. Kilińskiego. Pod ich oknami powstał punkt do pobierania wymazów. Kolejka do niego ciągnie się przez całą długość ulicy, a część mieszkańców boi się wyjść z domu. Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Pokazała gołe piersi pod siedzibą Dudy!

Czekają na testy na obecność koronawirusa bez maseczek

Wysiadają z aut, zdejmują maseczki i palą - ​tak mieszkańcy Wesołej opisują zachowania potencjalnych zakażonych koronawirusem, którzy przyjeżdżają do punktu pobierania wymazów przy ul. Kilińskiego w Wesołej. - Rozumiemy potrzebę robienia tych badań. Ale to nie jest najlepsza lokalizacja dla punktu pobrań wymazów. Osoby czekają w samochodach godzinami, wysiadają z nich, zdejmują maseczki, palą, idą do sklepów w okolicy. Nie wiedzą, czy są zdrowi, często mają objawy. Nie jest to przyjemne i bezpieczne - mieć przed oknem zgromadzenie potencjalnie zakażonych koronawirusem osób. Osoby starsze boją się wyjść do sklepu - relacjonuje pani Marta, mieszkanka Wesołej.

Do dzielnicy i przychodni nie da się dodzwonić, a straż miejska nie interweniuje - donoszą mieszkańcy. Lekarze z kolei apelują o zachowanie norm sanitarnych przy punktach pobierania wymazów.

"Nie wolno zdjąć maski, jeśli się stoi wśród ludzi z objawami"

Musimy nosić maseczki w miejscach publicznych. To nasz obowiązek. To znaczy, że nie możemy zdjąć maseczki przy punkcie testowania, żeby sobie zapalić czy zjeść kanapkę. Bądźmy odpowiedzialni! W obecnej sytuacji, przy tym wzroście zakażeń, nie mamy innego wyjścia. Musimy zachować zdrowy rozsądek, dystans i wszystkie normy sanitarne, zalecane przez specjalistów  - mówi dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie.

Jak podaje Ministerstwo Zdrwoia - tylko w ciągu ostatniej doby w Polsce przybyło prawie 25 tysięcy zakażonych koronawirusem.Zmarło ponad 300 osób. To rekord, jeśli chodzi o liczbę zakażeń w kraju od marca.

Czytaj także: Zamknięte galerie handlowe: Czy zrobimy zakupy w supermarkecie? Które sklepy pozostaną otwarte?

Quiz. Gwara policyjna. Znasz znaczenie tych słów?

Pytanie 1 z 10
Co w policyjnym slangu oznacza sformułowanie: „zdzieranie butów”?
Źródło: Kolejki do punktu pobrań wymazów w Wesołej! "Wysiadają z aut bez maseczek i palą"