Kiedy jest Dzień matki 2021 w Polsce i na świecie? Jak go obchodzimy? [DATA]

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy jest Dzień Matki 2021 w Polsce i na świecie? Jak go obchodzimy? [DATA]

2021-04-28 12:35

Kiedy jest Dzień Matki 2021 w Polsce i na świecie? Jak go obchodzimy? Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko kwitnie, a my możemy cieszyć się piękną pogodą i radością życia! To również czas, gdy obchodzimy jedno z najważniejszych świąt niekościelnych w roku. Mowa oczywiście o Dniu Matki! Jak wypada w 2021?

Kiedy jest Dzień Matki 2021 w Polsce i na świecie? Jak go obchodzimy? Dzień Matki w Polsce przypada co roku 26 maja. W 2021 będzie to miało miejsce w samym środku tygodnia, a konkretnie w środę. Warto zatem tego dnia odwiedzić naszą rodzicielkę lub przełożyć wizytę na weekend, ale złożyć najszczersze życzenia. W Polsce tradycyjnie matki otrzymują od swoich pociech upominki. Najmłodsi szykują prezenty własnej roboty, takie jak laurki czy figurki z plasteliny. Starsi zdecydują się na zakup pamiątkowego kubka lub biżuterii. Do tradycji należy również ofiarowanie ukochanej mamie bukietu kwiatów. W maju doskonale sprawdzą się konwalie, które mimo niewielkiego wzrostu, zdobią doskonale każdą przestrzeń. W szkołach i przedszkolach z okazji Dnia Matki przygotowuje się zazwyczaj małe przedstawienia dla najbliższych. Często łączy się ten dzień z Dniem Ojca, by rodzice mogli świętować wspólnie. A jak to wygląda na świecie? Dzień Matki obchodzony jest w inne dni, a zwyczaje zależą od kraju!

Wyłudzał pieniądze na fikcyjną zbiórkę

Kiedy obchodzony jest Dzień Matki na świecie?

Nie każdy kraj świętuje 26 maja. Tego samego dnia, co my radować się będą mamy w USA. W Niemczech Dzień Matki obchodzony jest 10 maja. Hiszpanie Dzień Matki obchodzą w pierwszą niedzielę maja - w tym roku wypadło 2 maja 2020 roku. Inaczej jest w Wielkiej Brytanii. Anglicy łączyli bowiem przed laty samo komercyjne święto z religijnymi obrządkami. W Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzi się w drugą niedzielę Wielkiego Postu. Zazwyczaj święto to przypada w marcu lub kwietniu.

Źródło: Kiedy jest Dzień Matki 2021 w Polsce i na świecie? Jak go obchodzimy? [DATA]