Jeże tajemniczo giną w Warszawie. Radni proszę o pomoc! O co chodzi?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jeże tajemniczo umierają w Warszawie. Radni proszą o pomoc! O co chodzi?

2021-05-06 9:27

Jeże tajemniczo giną w Warszawie. Radni proszę o pomoc! O co chodzi? W miejskiej dżungli możemy spotkać wielu mieszkańców lasu. Często słyszymy o zaplątanych w parku łosiach czy sarnach. Każdego dnia towarzysza nam również wiewiórki i jeże. Niebezpieczeństwo zagroziło tym, które zagnieździł się w Warszawie w otoczeniu budynków Rembielińska 19, 17, 28a, Kondratowicza 4 oraz bazarku przy ul. Kondratowicza.

O wyjaśnienia dotyczące zniszczenia siedliska jeży zwróciły się do władz miasta: radna Warszawy Agnieszka Jaczewska-Golińska i radna Targówka Jolanta Miśkiewicz. „W związku z wieloma sygnałami od mieszkańców, dotyczącymi padłych jeży znajdowanych w otoczeniu budynków Rembielińska 19, 17, 28a, Kondratowicza 4 oraz bazarku przy ul. Kondratowicza, zwracamy się z prośbą o udzielenie szeregu wyjaśnień dotyczących przedmiotowej sprawy, jak i procedur oraz mechanizmów realizacji zadań ochrony środowiska w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy” - napisały radne.

e-nauka zdała egzamin? SuperNova w samo południe

Jeże w Warszawie - czy to szkodniki?

Jeśli jeże padły ofiarą trutki lub innej nielegalnej działalności człowieka, to osoba, która się tego dopuściła może zostać ukarana! W Polsce jeże znajdują się pod ochroną. Ponadto warto wiedzieć, że to nie szkodniki, a pożyteczne zwierzęta. Żywią się ślimakami, larwami i owadami, które pasożytują na roślinach.

Źródło: Jeże tajemniczo umierają w Warszawie. Radni proszą o pomoc! O co chodzi?