Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii. Pozostańcie na święta w domu

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii. "Pozostańcie na święta w domu"

Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii. "Pozostańcie na święta w domu"

2021-04-02 19:06

Pozostańcie w święta w domu, ale nie zapominajcie o zapisaniu się na szczepienia - zaapelował do rodaków premier Mateusz Morawiecki. W opublikowanym na Facebooku wystąpieniu wideo szef rządu podkreślił, że jesteśmy obecnie w najtrudniejszym momencie walki z pandemią, dlatego musimy solidarnie pozostać w naszych domach.

- Moje życzenia z okazji świąt Wiekiej Nocy chciałbym połączyć z ważnym apelem. Wynika on oczywiście z trudnej sytuacji pandemicznej. Mimo że żyjemy w nowoczesnych społeczeństwach wszystkie państwa ponoszą ogromne straty związane z koronawirusem - materialne i ludzkie. W takiej sytuacji, mimo wielkiego zmęczenia ograniczeniami, bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich - informuje premier Morawiecki.

Czytaj także: E-REJESTRACJA znów działa - jakie roczniki mogą się szczepić?

Najtrudniejszy moment pandemii Covid-19

W opublikowanym na Facebooku wystąpieniu wideo szef rządu podkreślił, że jesteśmy obecnie w najtrudniejszym momencie walki z pandemią, dlatego musimy solidarnie pozostać w naszych domach. - Dlatego chciałbym zwrócić się państwa z apelem. Pozostańmy w święta w domu. W gronie najbliższej rodziny. Wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. Wiem, że wszyscy jesteśmy już tą sytuacją zmęczeni. Ale zróbmy to dla naszych rodzin i dla siebie - mówi premier Morawiecki.

Czytaj także: Watykańskie wytyczne na Wielkanoc 2021! Czy będzie święcenie pokarmów? Jak ma wyglądać Wielki Tydzień?

Szczepionki przede wszystkim

Morawiecki podkreślił, że jedyną drogą "ku normalności" jest program szczepień i przypomniał, że pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 4 mln Polaków, a ponad 2 mln jest już całkowicie zaszczepionych. - Apeluję do Państwa. Zaufajmy naukowcom i ekspertom. Zgłaszajmy się na szczepienia. Wszystkie szczepionki stosowane w Polsce są bezpieczne, skontrolowane i zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków i polskie służby. Moja mama przyjęła dwa tygodnie temu pierwszą dawkę szczepionki. I ja również poddam się szczepieniu, kiedy przyjdzie tylko kolej na osoby w moim wieku - dodał premier.

Czytaj także: Wielkanoc 2021 - rekomendacje ministra zdrowia. Czego unikać w Święta?

Premier przypomniał również, że w maju upływa rok od śmierci pierwszej w Polsce osoby zakażonej koronawirusem. Od końca 2019 roku pandemia pochłonęła blisko 3 mln ofiar na całym świecie, a w Polsce to ponad 50 tys osób.

QUIZ. Wembley i inne słynne stadiony. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?

Pytanie 1 z 10
Jaki stadion jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. Wembley, San Siro, Camp Nou i inne. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?
Dlaczego warto się zaszczepić na COVID19?
Źródło: Jesteśmy w najgorszym momencie pandemii. "Pozostańcie na święta w domu"