Jesteśmy po to, by Wam pomagać. Warszawska Straż Miejska obchodzi 30-lecie

i

Autor: Straż Miejska m. st. Warszawy

"Jesteśmy po to, by Wam pomagać". Warszawska Straż Miejska obchodzi 30-lecie

2021-06-02 17:13

"Jesteśmy po to, by Wam pomagać" - tak strażnicy miejscy w Warszawie podsumowują 30-lecie istnienia formacji. Zmienił się sprzęt, zwiększył zakres obowiązków, ale nie zmieniła się chęć pomocy mieszkańcom. Czasem dochodzi do zabawnych sytuacji.

Raport z Anteny 02.06

Straż Miejska obchodzi 30-lecie

Formację powołał w 1991 roku prezydent Warszawy Stanisław Wyganowski. Jak mówi rzecznik Sławomir Smyk, od tamtej pory zmieniło się bardzo dużo.

- Doszły nowe kompetencje. Widzimy teraz formację nowoczesną, skomputeryzowaną, przesyłającą więcej informacji. Co ważne, dostajemy coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców, co oznacza, że coraz bardziej ufają naszym funkcjonariuszom - mówi.

Czytaj także: Wpadnij na szczepienie - AKCJA PRZEDŁUŻONA! Do kiedy można się szczepić jednodawkowym preparatem?

Najczęstsze zgłoszenia to źle zaparkowanie samochody. Strażnicy pomagają seniorom, osobom bezdomnym czy zagubionym zwierzętom. Czasem dochodzi do zabawnych sytuacji, jak podczas zgłoszenia o znalezieniu węża.

- Leżał na trawniku. Po tym jak funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że w trawie leży wąż ogrodowy, który napędził strachu jednemu z mieszkańców - dodaje Smyk.

Strażnicy dziennie odbierają ponad tysiąc różnych zgłoszeń.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: "Jesteśmy po to, by Wam pomagać". Warszawska Straż Miejska obchodzi 30-lecie