Jakub Świerczok

i

Autor: Fot. screen YouTube PiastGliwiceTV / https://www.youtube.com/watch?v=mYGT-52RpTI Jakub Świerczok

Jakub Świerczok - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram i inne informacje o piłkarzu

2021-06-07 15:52

Jakub Świerczok to jeden z zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski. Co wiadomo na temat futbolisty? Z naszego artykułu dowiecie się między innymi, czy ma dziewczynę, ile ma wzrostu, gdzie gra i czy jest aktywny w mediach społecznościowych.

Jakub Świerczok - wiek, wzrost, dziewczyna, zarobki, Instagram. Między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Jakub Świerczok znalazł się wśród piłkarzy, których Paulo Sousa wybrał do piłkarskiej reprezentacji Polski. Świerczok stoi teraz przed wielką szansą na przejście do historii polskiego futbolu. Chodzi oczywiście o EURO 2021. Piłkarz będzie wraz z pozostałymi zawodnikami walczył najpierw o wyjście z grupy, a jeśli to się uda - o jak najdłuższy udział w Piłkarskich Mistrzostwach Europy 2021. Zawodnik z numerem 24 odznacza się wielkim talentem i umiejętnościami, co zawsze udowadnia podczas meczów klubowych i reprezentacyjnych. A czego można się o nim dowiedzieć poza boiskiem? Zebraliśmy najciekawsze informacje na temat Jakuba Świerczoka.

Strajk pielęgniarek w Siedlcach

Jakub Świerczok - wiek

Ile lat ma Jakub Świerczok? Piłkarz przyszedł na świat 28 grudnia 1992 roku w Tychach. Oznacza to, że na Euro 2021 jedzie mając 28 lat.

Jakub Świerczok - wzrost

Ile wzrostu ma Jakub Świerczok? Polski napastnik ma 179 centymetrów wzrostu. Przy takich warunkach fizycznych świetnie sprawdza się na swojej pozycji.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Jakub Świerczok - Transfermarkt

Wiele ciekawych informacji można znaleźć na profilu zawodnika na stronie transfermarkt.pl. Dowiadujemy się z niej, że Jakub Świerczok występuje zwykle na pozycji środkowego napastnika, jest prawonożny, a jego aktualna cena na rynku transferowym to 3 miliony euro.

Jakub Świerczok - Łudogorec Razgrad

Aktualnie Jakub Świerczok jest piłkarzem Łudogorec Razgrad. To bułgarski klub z siedzibą w mieście Razgrad. Polak został kupiony przez Bułgarów w 2018, ale w 2020 wypożyczył go polski klub, w którym Świerczok miał już okazję grać.

Jakub Świerczok - Piast Gliwice

Pierwsze występy w Piaście Gliwice Jakub Świerczok zaliczył w sezonie 2012/2013. Grał wówczas w młodzieżówce klubu. Obecny kontrakt na wypożyczenie Świerczoka do Piasta Gliwice wygasa 30 czerwca 2021.

Jakub Świerczok - Legia Warszawa

Przed transferem do Piasta Gliwice mówiło się, że zawodnik może zostać wypożyczony przez Legię Warszawa. Ostatecznie jednak skauci Wojskowych nie zdecydowali się na napastnika z Tych.

Jakub Świerczok - zarobki

Obecnie nie wiadomo, ile zarabia Jakub Świerczok. Możemy się jednak domyślać, że to kwota liczona w dziesiątkach tysięcy euro miesięcznie. Pamiętajmy też, że Świerczok zawalczy o premie za udział w EURO 2021.

Jakub Świerczok - kontuzja

Jakub Świerczok bardzo wcześnie musiał się zmagać ze skutkami ciężkiej kontuzji, której doznał w 2012 roku podczas meczu reprezentacji Polski do lat 21 z Portugalią. Świerczok zerwał wówczas więzadła krzyżowe. Ten uraz wyeliminował go z gry na pół roku. Na boisko mógł wybiec dopiero w 2013, ale wówczas ponownie zerwał więzadła w lewym kolanie. Dawna kontuzja odezwała się też na początku 2021 po jednym z meczów Piasta Gliwice. Miejmy nadzieję, że na EURO 2021 Łukaszowi Świerczokowi nie będzie przeszkadzał żaden ból.

Jakub Świerczok - dziewczyna

Czy Jakub Świerczok ma dziewczynę? Tak. I co ciekawe, ona również zawodowo uprawiała sport i reprezentowała kraj. Dziewczyna Jakuba Świerczoka to Alina Wojtas - piłkarka ręczna, występująca na pozycji prawej lub lewej rozgrywającej. Grała w kadrze narodowej i klubie Zagłębie Lubin. Po zakończeniu kariery wyjechała wraz z Jakubem do Bułgarii. Zobaczcie, jaka była na boisku:

Jakub Świerczok - Instagram

Jakub Świerczok posiada konto na Instagramie. Funkcjonuje ono pod nazwą swierczok70. Można tam znaleźć nie tylko zdjęcia z boiska. Okazuje się bowiem, że Jakub Świerczok to zapalony wędkarz.

Źródło: Jakub Świerczok - wiek, dziewczyna, zarobki, Instagram i inne informacje o piłkarzu