Interwencja policji w pociągu. Pasażer bez maseczki powalony na ziemię

i

Autor: Wikimedia Commons/Actuell37/twitter:Lucki Lucek Interwencja policji w pociągu. Pasażer bez maseczki powalony na ziemię

Interwencja policji w pociągu. Pasażer bez maseczki powalony na ziemię. "Łamiesz mi rękę" [WIDEO]

2021-09-16 12:23

Awantura w pociągu PKP Intercity relacji Gdynia-Wrocław. Jeden z pasażerów nie miał na sobie maseczki i odmawiał jej założenia. Na miejsce wezwani zostali policjanci. Ci interweniowali w zdecydowany sposób. Mężczyzna został powalony na ziemię. Całość została zarejestrowana na nagraniu. W tle słychać krzyki pasażerów.

Mężczyzna nie chciał założyć maseczki w pociągu. Interweniowała policja

Do zdarzenia doszło w pociągu PKP Intercity relacji Gdynia-Wrocław. Jeden z mężczyzn podróżował bez maseczki. Został upomniany przez konduktorkę i poproszony o jej założenie. Mężczyzna wielokrotnie odmawiał, na miejsce została więc wezwana Straż Ochrony Kolei i policja.

Raport z Anteny 16.09

Interwencja służb została uwieczniona na filmiku, który pojawił się w mediach społecznościowych. Widać na nim kłótnię. Policjanci tłumaczyli pasażerowi, że musi opuścić pociąg, bo nie stosuje się do regulaminu przewoźnika. Ten twierdził, że zapłacił za bilet i że nie można od niego żądać, by wysiadł.

Po krótkiej dyskusji jeden z funkcjonariuszy wyciągnął mężczyznę z fotela. - Wy jaja sobie robicie - krzyczał pasażer, gdy policjanci próbowali sprowadzić go na ziemię.

Na nagraniu słychać było krzyki innych pasażerów.

"Zostawcie go", "Co wy robicie?", "Jestem lekarzem, nie zgadzam się na takie traktowanie w takich warunkach" - można usłyszeć na filmie.

W końcu mężczyzna został przygnieciony do podłogi. Krzyczał, że policjant zaraz złamie mu rękę. W tym samym czasie funkcjonariusze tłumaczyli pozostałym podróżującym, że interwencja podlegała pod środki przymusu. Chwilę później mężczyzna bez maseczki został puszczony. Oburzony całą sytuacją pokazywał rękę policjantowi.

Widzisz, co zrobiłeś? Jest cała sina - zaznaczał.

Pasażer bez maseczki został wyprowadzony z pociągu. Otrzymał mandat za brak zasłaniania ust i nosa. Interwencja spowodowała opóźnienie pociągu o 70 minut.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Źródło: Interwencja policji w pociągu. Pasażer bez maseczki powalony na ziemię. "Łamiesz mi rękę" [WIDEO]