Wariant indyjski

i

Autor: Getty Images

Indyjski wariant koronawirusa jest już w kolejnym europejskim kraju!

2021-04-25 12:07

Indyjski wariant koronawirusa jest już w kolejnym europejskim kraju – tym razem indyjski wariant COVID19 został wykryty w Szwajcarii – taką informację podało tamtejsze ministerstwo Urzędu Zdrowia Publicznego. Indyjski wariant koronawirusa został wykryty u pasażera jednego z samolotów. Szwajcaria, to trzeci europejski kraj w którym indyjski wariant koronawirusa został wykryty. Pierwszymi była Belgia oraz Wielka Brytania.

Indyjski wariant koronawirusa jest już w kolejnym europejskim kraju! Szwajcarzy potwierdzili obecność indyjskiego wariantu u turysty tranzytowego "z jednego z krajów europejskich". W ciągu ostatniej doby w Indiach liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 346 tys. 786 przypadków i to właśnie Indie są obecnie epicentrum światowej epidemii. Obecnie w Indiach co cztery minuty umiera ktoś z powodu COVID. Służba zdrowia w Indiach nie wytrzymuje kolejnej fali zakażeń która dotknęła kraj, częściowo spowodowanych tzw. podwójnym mutantem, odmianą wirusa nazwaną B.1.617. Indyjski wariant koronawirusa rozprzestrzenia się na kolejne kraje.

INDYJSKI WARIANT COVID JESZCZE NIE ZBADANY

Indyjski wariant koronawirusa nie jest jeszcze dokładnie zbadany przez naukowców. Naukowcy nie wiedzą wiele jeszcze o sposobie i szybkości jego przenoszenia się, oraz o tym czy jest on odporny na obecne szczepionki. Jak podały szwajcarskie władze, Indie już niebawem mogą znaleźć się na liście wysokiego ryzyka związanego z koronawirusem. W czwartek 22.04.2021 o wykryciu wariantu B.1.617 na swoim terytorium u 20 studentów z Indii poinformowały władze Belgii. Następnie zrobiły to władze Wielkiej Brytanii. Kraje, takie jak Wielka Brytania, Kanada, Singapur oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie całkowicie zakazały już lotów z Indii. Także eksperci z Polski ostrzegają, aby obecnie nie podróżować do Indii, ponieważ sytuacja tam jest bardzo nieciekawa.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

SYTUACJA W INDIACH DRAMATYCZNA

Indyjski wariant koronawirusa nie jest jeszcze dokładnie przebadany, jednak pojawia się w coraz większej ilości krajów. Sytuacja jest bardzo zła. Zagraniczne media podają, że dla pacjentów brakuje nie tylko łóżek, ale i tlenu. Indyjski rząd wysyła już nawet samoloty wojskowe i pociągi, aby realizowały dostawy gazu do lecznic w stolicy, także z zagranicy, np. Singapuru. Światowe media obiegają zdjęcia w którym widać wiele zwłok, nawet na ulicach, ponieważ w kostnicach ma brakować już miejsc.

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii

Premier Indii w niedzielę wezwał wszystkich obywateli do przyjęcia szczepionek przeciwko COVID-19 i zachowania ostrożności. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Indyjski wariant koronawirusa jest już w kolejnym europejskim kraju!