IMGW ostrzega: Burze w niemal całej Polsce! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 12.06.2021]

i

Autor: pixabay.com IMGW ostrzega: Burze w niemal całej Polsce! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 12.06.2021]

IMGW ostrzega: Burze w niemal całej Polsce! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 12.06.2021]

2021-06-12 8:02

Sobota zapowiada się niespokojnie pod względem pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia przed BURZAMI Z GRADEM dla niemal całego kraju. Wyjątkiem jest północno-zachodnia część Polski. By sprawdzić, gdzie jest burza w danym momencie, wystarczy skorzystać z radaru burz na żywo. Mapę online znajdziesz w naszym materiale poniżej.

W sobotę Polska będzie podzielona pogodowo. Chłodniejsze powietrze poczują mieszkańcy północnego zachodu. Ciepło będzie natomiast na południowym wschodzie i w centrum. Temperatura maksymalna wyniesie tu jeszcze powyżej 20 stopni Celsjusza, a miejscami nawet do 25 stopni.

IMGW ostrzega: Burze z gradem w niemal całej Polsce. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia

W niemal całej Polsce prognozowane są także burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - informują synoptycy.

Wyjątkiem jest północno-zachodnia część kraju. Tutaj burze raczej występować nie będą. Głównie należy spodziewać się opadów deszczu. Na tym obszarze temperatura wyniesie od 17 do 20-21 stopni Celsjusza. Wraz z napływem chłodnego powietrza wzrośnie też średnia prędkość i porywistość wiatru.

Raport z anteny 11.06, godz.10

Gdzie jest burza? Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE]

W każdej chwili można sprawdzić, gdzie obecnie trwa burza bądź czy właśnie zbliża się w kierunku naszego regionu. Jak to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z radaru burz online w serwisie blitzortung.org. Mapa burz online jest aktualizowana na bieżąco. Dlatego też można śledzić, w jakim kierunku przesuwają się chmury burzowe i czy są już blisko miejscowości, w której przebywamy.

Mapę burz online zamieszczamy także poniżej:

Te osoby komary gryzą częściej! Nie bez przyczyny. Sprawdź 7 powodów! [GALERIA]

Źródło: IMGW ostrzega: Burze w niemal całej Polsce! Śledź radar burz na żywo [MAPA ONLINE 12.06.2021]