Ilu trzeba mieć partnerów, by stworzyć stały związek? Sprawdzili to naukowcy. Liczba zaskakuje!

i

Autor: Pixaby Ilu trzeba mieć partnerów, by stworzyć stały związek? Sprawdzili to naukowcy. Liczba zaskakuje!

Ilu trzeba mieć partnerów, by stworzyć stały związek? Sprawdzili to naukowcy. Liczba zaskakuje!

2021-08-06 10:12

Ile razy trzeba się zakochać, by ostatecznie stanąć na ślubnym kobiercu? Policzyli to naukowcy! Okazuje się, że zanim zmienimy stan cywilny, powinniśmy zaliczyć wiele randek. Ile dokładnie? Sprawdźcie w naszym materiale.

Znalezienie idealnego partnera czy partnerki w wielu przypadkach wymaga sporo czasu. Czasami poszukiwania zaczynają się jeszcze w okresie szkolnym. Niektórzy natomiast z pierwszymi randkami potrafią sporo zaczekać. Przychodzi jednak taki moment, że człowiek chce się ustatkować i o swoim wybranku/wybrance myśli "na poważnie". To moment, gdy nie mamy już ochoty na przelotne znajomości, podboje czy flirty. Myślimy raczej stałym związku, być może też o dzieciach.

Awantura w samolocie! Obmacywał stewardessy. Został przywiązany i zakneblowany

Niestety nie zawsze jest to proste. Niektórzy na swoim koncie mają kilka związków, które skończyły się rozstaniem, pomimo tego, że zapowiadały się bardzo dobrze. Okazuje się, że liczba wcześniejszych partnerów/partnerek wpływa na jakość późniejszej relacji. Naukowcy sprawdzili, ile relacji powinniśmy stworzyć, by cieszyć się miłością do końca życia.

Jak pokazują badania, idealną liczbą jest 10 partnerów. Według naukowców z większą liczbą kochanków/kochanek nie powinniśmy szarżować. Naukowcy stwierdzili bowiem, że jeśli stworzymy relację z większą liczbą, to nasze małżeństwo nie potrwa dłużej niż pięć lat. Skąd taki wniosek? Według badaczy: im więcej związków, tym bardziej prawdopodobne, że w każdym kolejnym będziemy mniej zadowoleni i jeszcze bardziej wymagający.

Sonda
Czy odczułeś/aś ostatni wzrost cen?
Źródło: Ilu trzeba mieć partnerów, by stworzyć stały związek? Sprawdzili to naukowcy. Liczba zaskakuje!