Ile kosztuje praca pszczół?

i

Autor: Agencja Public Relations Wizerunkowo.com Ile kosztuje praca pszczół?

Ile kosztuje praca pszczół? Pokazuje to nowy mural w Warszawie

2021-10-14 12:42

W Warszawie regularnie pojawiają się nowe, ciekawe murale. Teraz dołączyło do nich wyjątkowe dzieło z ważnym przesłaniem oraz… licznikiem. Co sekundę aktualizuje on kwotę, którą w 2021 r. jesteśmy winni pszczołom. Jego twórcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na wartość pracy tych owadów. Według wyliczeń naukowców do końca roku nasz dług wobec nich wyniesie około 4, miliardów złotych!

Mural obliczający wartość pracy pszczół powstał na ścianie jednego z budynków na warszawskiej Pradze (przy ul. Jana Zamoyskiego 37). – W ten symboliczny sposób podkreślamy wartość pracy pszczół, którą można przeliczyć na konkretną sumę. W dodatku szybko rosnącą, bo o ponad 7,6 tys. zł na minutę. Mamy nadzieję, że widząc taką kalkulację, wszyscy jeszcze silniej uświadomimy sobie to, jak wielką szkodą byłoby wyginięcie tych owadów, a tym samym, jak ważne jest, by temu zapobiegać i dbać o zapylacze - mówi Rafał Mosionek ze start-upu ubezpieczeniowego Beesafe, odpowiedzialnego za powstanie dzieła. Do stworzenia muralu została wykorzystana farba fotokatalityczna, która ma właściwości antysmogowe. Dzięki temu zanieczyszczenia i toksyny, w tym np. składniki spalin samochodowych, które stykają się z pomalowaną nią powierzchnią, są przez wychwytywane i rozkładane na produkty neutralne dla środowiska. 

Niezwykły tramwaj z powstańcami. Wycieczka po Warszawie jak przed wojną

Rola pszczół jest nie do przecenienia!

Mural będzie eksponowany na ścianie budynku przy ul. Jana Zamoyskiego 37 do końca listopada 2021 r. Dzieło to jest elementem szerszej kampanii firmy ubezpieczeniowej Beesafe, która w ten nietypowy sposób rozpoczęła kampanię edukacyjną dotyczącą dzikich zapylaczy pod hasłem "Świat bez pszczół to szkoda całkowita". Wraz z organizacjami działającymi na rzecz pszczół i bioróżnorodności – Klubem Gaja, Bractwem Bartnym i fundacjami Łąka oraz Kochajmy Pszczoły – ubezpieczyciel planuje m.in. edukację najmłodszych, wsparcie powstawania muzeum bartnictwa, tworzenie materiałów obalających mity na temat pszczół, a także prowadzenie warsztatów z tworzenia "moteli" dla tych owadów i pielęgnacji łąk, które zapewnią pszczołom pożywienie.

Źródło: Ile kosztuje praca pszczół? Pokazuje to nowy mural w Warszawie