Policja na Dworcu Centralnym

i

Autor: https://twitter.com/Policja_KSP / pixabay.com Policja na Dworcu Centralnym

Handel ludźmi z Ukrainy? Warszawska policja sprawdza, czy nie dochodzi do procederu

2022-03-17 13:22

Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę do Polski docierają kolejne fale uchodźców. Spora ich część trafiła do Warszawy. To głównie kobiety i dzieci szukające schronienia. Niestety ta sytuacja jest też okazją dla przestępców zajmujących się handlem ludźmi. Stołeczna policja prowadzi w związku z tym wzmożone kontrole.

Do Warszawy przybywają kolejni uchodźcy uciekający z ogarniętych wojną terenów Ukrainy. W stolicy pojawiają się setki tysięcy ludzi, głównie kobiet z dziećmi i osób w podeszłym wieku. Miasto, a także mieszkańcy i mieszkanki Warszawy starają się zapewnić im pomoc w tym trudnym czasie. Niestety nie można wykluczyć, że na tej sytuacji żerować będą handlarze ludźmi. Przestępcy mogą używać różnych podstępów, lub wykorzystać położenie ludzi uciekających przed wojną. Działania mające temu przeciwdziałać podjęła warszawska policja. W mediach społecznościowych mundurowi zamieścili kilka poświęconych temu wpisów. Więcej w dalszej części artykułu.

Ukraińcy ruszyli do urzędów po numery PESEL

W ramach akcji skontrolowano w sumie 2800 osób i 1100 pojazdów (dane z 16.03).

Wzmożone kontrole policji w Warszawie

Warszawska policja jest świadoma zagrożenia. To w związku z nim na terenach dworców, punktów recepcyjnych i w miejscach dużych skupisk uchodźców prowadzone są wzmożone kontrole. Sprawdzane są także pojazdy. O swoich działaniach mundurowi informują na Twitterze.

Działania policjantów w związku z przyjęciem ogromnej ilości uchodźców na terenie naszego garnizonu charakteryzują się bardzo dużą aktywnością policjantów. Są one ukierunkowane na wiele obszarów. Jednym z nich jest handel ludźmi - donoszą policjanci.

Uchodźcy z Ukrainy w Warszawie

Ostatnie szacunki mówią, że do Warszawy dotarło około 400 tys. osób, z czego około 300 tys. wciąż jest w stolicy. W środę, 16. marca, miasto uruchomiło system nadawania numeru PESEL osobom z Ukrainy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Handel ludźmi z Ukrainy? Warszawska policja sprawdza, czy nie dochodzi do procederu